اشتراک موقعیت مکانی کاربران اینستاگرام با فیسبوک

top view of laboratory equipments. A clipboard with pen, flask, test tubes, watch glass and beaker on the table

اشتراک موقعیت مکانی کاربران اینستاگرام با فیسبوک: اینستاگرام در حال آزمایش تنظیم جدیدیه که به کمک اون می تونه اطلاعات مربوط به موقعیت کاربر رو در اختیار فیسبوک بذاره.

با استعفای بنیان گذاران اینستاگرام راه اتحاد این شبکه ی اجتماعی اشتراک گذاری تصاویر با شرکت مادرش هموارتر شده.

براساس گزارشی تازه، اینستاگرام در حال آزمایش تنظیم جدیدیه که به کمک اون می تونه داده های مربوط به موقعیت کاربر رو با فیسبوک به اشتراک بزاره؛ یعنی حتی در صورت نبود به کار گیری اپلیکیشن فیسبوک، تصویر تقریبا کاملی از تحرکات کاربر در اختیار این شرکت قرار می گیره.

اولین بار پژوهشگری به نام جین وانگ از وجود اینجور تنظیمی خبر داد. این گزینه در تنظیمات حریم شخصی اینستاگرام قرار گرفته و جزئیات گذشته ی مکان کاربر رو در خود نگهداری می کنه.

تنظیم یادشده به طور مشخص می گوید که گذشته ی موقعیت به اجناس فیسبوک از جمله اینستاگرام و مسنجر امکان می دهد تا گذشته ی مکان های دقیق دریافت شده از راه سرویس های مکانی رو روی دستگاه کاربر بسازه و ازش استفاده کنه.

این ویژگی از ردیابی جی پی اس استفاده می کنه تا حتی در صورت نبود به کار گیری اپلیکیشن، موقعیت کاربران اینستاگرام رو تعیین کنه.

کارکرد تنظیم جدید اینستاگرام در اسکرین شاتی که وانگ در توییتر خود منتشر کرده، بدین توضیح توضیح داده شده:

وقتی که گذشته ی مکان فعال باشه، فیسبوک در فواصل مشخص موقعیت دقیق فعلی شما رو حتی در صورت ترک اپلیکیشن به گذشته ی مکان اضافه کنه. شما می تونید هر زمان که بخواین گذشته ی مکان رو در تنظیمات موقعیت اپلیکیشن غیرفعال کنین.

وقتی که این تنظیم خاموش شه، فیسبوک اضافه کردن اطلاعات تازه رو به گذشته ی مکان شما که قابل مشاهده در تنظیمات مکانه، متوقف می کنه. فیسبوک می تونه بازم تازه ترین مکان دقیق شما رو دریافت کنه؛ در نتیجه می تونید مثلا، محتوایی رو پست کنین که با مکان شما برچسب گذاری شده.

از اونجایی که Instagram در واقع محصولی واسه Facebookه، اضافه کردن اینجور تنظیمی، غیرمنتظره به نظر نمی رسد. همون طور که گفته شد، کناره گیری گذشته بنیان گذاران اینستاگرام از سمت هاشون و انتصاب آدام موسری به عنوان مدیر جدید این شبکه ی اجتماعی موجب شده که شکاف موجود بین دو اپلیکیشن بیشتر از قبل پر شه.

هنوز نمی توان گفت که گذشته ی مکان اصلا در آخر منتشر می شه یا خیر. با این حال، یکی از سخنگویان فیسبوک در گفتگو با خبرگزاری تک کرانچ تایید کرد که این تنظیم یکی از چندین قابلیتی حساب می شه که هم حالا در دست توسعه س.

منبع: zoomit.ir