افکار مسمومی که افراد موفق از اونا پرهیز می کنن "

Businessman pressing play button to start

افکار مسمومی که افراد موفق از اونا پرهیز می کنن “

 

 

افکار منفی غیرواقعی، غیرضروری و ناامیدکننده هستن. این افکار شما رو به درون گردابی میکشن که بیرون اومدن از اون کار سختی هستش.

تا حد زیادی ریشه ی افکاری که در مورد خودمون داریم به دیدگاهی برمیگرده که نسبت به خود پیدا کردیم. این افکار نقش مهمی در موفقیت و شکست ما اجرا می کنن و می تونن باعث پیشرفت یا پسرفت ما شن.

هنری فورد بنیان گذار شرکت فورد می گه:

کسی که باور داشته باشه می تونه کاری رو بکنه، موفق میشه و کسی که باور داشته باشه نمیتونه، موفق نمی شه.

 

 

مجموعه TalentSmart در مورد ی هوش هیجانی (EQ) با شرکتای مختلفی همکاری داره. بیشتر از یک میلیون نفر مورد امتحان تستای هوش هیجانی اونا قرار گرفتن. مشاهده شده که ۹۰٪ افراد دارای کارکرد عالی، از هوش هیجانی بالایی برخوردارن. این افراد موفق یک مهارت ممتاز دارن. مهارت «شناسایی و کنترل افکار منفی» طوری که به اونا اجازه می ده تا از تموم پتانسیل خود استفاده کنن.این افراد موفق به طور متوسط ۲۸.۰۰۰ دلار در سال بیشتر از همتایان خود که هوش هیجانی پایینی دارن، درآمد دارن. هم اینجور شانس افزایش رتبه کاری بالاتری دارن و در آزمایش کارکرد نمرات بالاتری رو کسب می کنن. هوش هیجانی و سطح درآمد رابطه مستقیمی دارن. طوری که افزایش هر نمره هوش هیجانی، درآمد هرساله ی فرد رو ۱۳۰۰ دلار در سال افزایش می ده.

کامل بودن برابر با موفقیته

آدم ذاتاً جایزالخطاست. وقتی که هدف تون بی مشکل بودن در کارا باشه، همیشه اتفاقاتی پیش میاد که باعث نارضایتی شما می شه. نباید در این مواقع خود رو سرزنش کنین و احساس ناامیدی کنین.راه سرنوشت من از پیش مشخص شده

خیلی از آدما تسلیم این باور می شن که تقدیر اونا شکست یا موفقیت بوده. این باور اشتباهه. سرنوشت شما در دستان خودتون قرار داره. زندگی بعضی وقتا آسون و بعضی وقتا سخت می شه. سعی کنین تا در هر شرایطی بهترین کارکرد خود رو ارائه بدین.من «هیچوقت» نمی تونم اون کار رو انجام دهم

هیچ کاری در زندگی وجود نداره که بتونین به طور حتما اونو انجام بدین یا ندین. بعضی وقتا شما می تونین کاری رو به انجام برسونین. بعضی وقتا هم در انجام کارهای خود شکست می خورید. نگاه صددرصدی شما مبنی بر اینکه کاری رو می تونین یا نمی تونین انجام بدین، شکلی از هم دردی با خودتونه. این باور باعث می شه فکر کنین هیچ کنترلی روی خود ندارین. بدونین که نباید تسلیم این دیدگاه شید.تایید بقیه باعث موفقیت من می شه

صرف نظر از دیدگاهی که بقیه نسبت به شما دارن، نظر اونا باعث موفقیت یا شکست شما نمی شه. البته امکان نداره آدم نسبت به نظرات بقیه بی توجه باشه، ولی سعی کنین این نظرات اثر کمی بر شما داشته باشه. باورتون این باشه که ارزش شما به وسیله خودتون تعیین می شه.

آینده من مثل گذشته ام هستش

شکستای تکراری می تونه اعتماد به نفس شما رو کاهش بده. به دنبال این شکستا تصور موفقیت واسه تون سخت می شه. بیشتر شکستایی که ما تجربه می کنیم به خاطر بلندپروازیای مونه. اگه اهداف تون تناسبی با تواناییاتون نداشته باشه، احتمال شکست تون بالا میره. البته یادتون باشه واسه گرفتن هر چیز باارزشی در زندگی، کمی خطر لازمه. هیچوقت اجازه ندین که شکستای قبلی مانعی واسه پیروزیای بعدی تون باشه.احساسی که نسبت به خودم دارم، واقعیت من رو می سازه

باید تا جایی که می تونین واقعی به خود نگاه کنین. حقایق شخصیتی خود رو از احساسات جدا کنین، وگرنه احساسی که نسبت به خودتون دارین، روی واقعیت شخصیت شما اثر می ذاره. اگه افکار و احساسات منفی نسبت به خود داشته باشین، کم کم این افکار در شخصیت واقعی شما اثر گذاشته و می تونه جلوی پیشرفت شما رو بگیره.

با شناسایی این افکار همیشه باید به اونا توجه کنین. غفلت از این افکار باعث می شه تا کم کم در وجود شما رخنه کرده و راه موفقیت رو واسه تون سخت و دست نیافتنی کنه.