خرید لایک اینستاگرام، استراتژی به سوی نابودی

Illustration and Painting

اگه می خواید در اینستاگرام دیده شید، باید به دو عامل اصلی تعامل کاربران با صفحه خود، یعنی لایک و کامنت توجه خاصی داشته باشین. خیلی از افراد و حتی کسب وکارها الان به دنبال تعامل بیشتر کاربران با صفحه اینستاگرام خود هستن؛ به خاطر همین، فعالیت خود رو در این شبکه ها به شکل زیادی زیاد کردن. با این اوصاف، ترفند دیگری هم واسه دیده شدن در اینستاگرام هست و اون خرید لایک ایسنتاگرامه. ما در این مقاله می خوایم به شما توضیح بدیم که به چه دلیل خرید لایک اینستاگرام راه حل خوبی واسه محبوبیت نیس.
راه حل
در الگوریتم قبلی اینستاگرام که ترتیب نمایش دادن عکسا براساس زمان پُست شدن اونا بود، گرفتن لایک و دنبال کننده کار سختی بود. حالا که اینستاگرام، الگوریتم نمایش پستا رو بر مبنای Engagement قرار داده، کار از اون زمان هم سخت تر شده. اینفلوئنسرها و کسب وکارها، شاکیان اصلی الگوریتم جدید اینستاگرام هستن.

نمایش پست در الگوریتم جدید اینستاگرام به این صورته که آدمایی در صفحه خونه شما بالاتر از بقیه نشون داده می شن که در گذشته عکسای اونا رو لایک کرده، زیر پست اونا کامنت گذاشته یا استوری اونا رو دیدین. پس، تعجبی نداره که خیلی از شرکتا و اینفلوئنسرها که از راه این شبکه اجتماعی کسب درآمد می کنن، از این الگوریتم جدید ناراضی باشن چون که کسب دنبال کننده و لایک اینستاگرام واسه اونا از گذشته سخت تر شده.

به چه دلیل شرکتا و اینفلوئنسرها به دنبال دنبال کننده اینستاگرام هستن؟
حتماً می پرسین به کی اینفلوئنسر میگن؟ ، اجازه بدین کمی توضیح بدم. فردی رو می شناسم که بسیار مسافرت می کنه، صفحه اینستاگرام اون پر از عکسای زیباست. ، دوستی دارم که کتاب می خواند و هفته ای یه کتاب رو در صفحه اینستاگرام خود معرفی می کنه یا دیگری به اتفاق دوستانش ویدئوهای خنده دار میسازن و هر کدوم روی اینستاگرام شخصی خود پُست می کنن. ب شمام حتماً خیلی از این افراد رو می شناسین که به خاطر یه ویژگی منحصر بفردشان، تعداد زیادی دنبال کننده اینستاگرام پیدا کردن. به این افراد اینفلوئنسرهای اینستاگرام میگن.رای آشنایی بهتر می تونین مقاله بازاریابی موثر Influencer Marketing چیه؟ رو بخونین.

خنده

الان، اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی واسه اینفلوئنسرهاست، بیشتر اونا با به اشتراک گذاری پستای تبلیغاتی کسب درآمد می کنن. شاید تعجب کنین، اما درآمد اونا از ۳۰ هزار تومن واسه هر پست شروع می شه و به ۱۰ میلیون تومن و در مواردی خاص حتی بیشتر هم می رسه! راه رسیدن به این درآمد به نظر خیلی ساده میاد: تعداد فالوورهای خود رو بالا ببر، شرکتا و برنده ها خودشون به سراغت میان!

با این حال، شرکتا با باز کردن حساب مخصوص کار و کاسبی و تلاش واسه کسب دنبال کننده اینستاگرام بیشتر، هدف دیگری رو دنبال می کنن. تعداد زیاد دنبال کننده اینستاگرام واسه کسب و کارا، حکم تأیید اجتماعی رو داره که بواسطه اون اعتبار برند خود رو پیشرفت میدن. حال با در نظر گرفتن اینکه هر تغییری در الگوریتمای اینستاگرام روند دیده شدن و جذب دنبال کننده رو سخت تر می کنه، بعضیا با تاکتیکای خاصی قصد سرعت بخشیدن به روند رشد خود در این شبکه اجتماعی رو دارن. یکی از این تاکتیکا، خرید لایک اینستاگرامه.

سرفصل محتوا

  • روشای خرید لایک اینستاگرام
  • به چه دلیل خرید لایک اینستاگرام اشتباهه؟
  • نتیجه گیری: محبوبیت خریدنی نیس!

روشای خرید لایک اینستاگرام

توجه شما رو به دو روش افزایش و خرید لایک اینستاگرام از محبوبیت بالایی بهره مند هستن، جلب می کنم:

خرید لایک اینستاگرام از سرویسایی که لایک میفروشن!
پیدایش این روش مربوط به وقتیه که جمعیت اینستاگرام هنوز کم بود و بعضیا واسه بالا بردن آمار دنبال کننده و لایک پستای خود، چندین ایمیل می ساختن و با هر کدوم از اونا، یه حساب اینستاگرام باز می کردن. بعد، حساب اصلی شون رو فالو کرده و پست هاشون رو لایک می کردن. کم کم این روش به شکل سرویسای فروش لایک و دنبال کننده اینستاگرام که با حسابای فیک، لایک و فالو می کردن عادی شد. حتماً می پرسین حساب فیک یا حساب فعال، چه فرقی داره؟ مهم اینه که تعداد لایکای پست من زیاد شه و اینستاگرام اون پست رو در اکسپلور نمایش دهد!

، این روش دو ایراد اساسی داره:

مشکل اول این روش، زیر پا گذاشتن مهم ترین اصل اینستاگرام واسه نشون دادن پست در صفحه اکسپلوره: تعامل. در بدترین حالت ممکن از هر ۱۰۰۰ نفری که پست شما رو لایک می کنن، دست کم ۱۰ نفر باید واسه شما کامنت بذارن. با این حال، حسابای فیک بدیش اینه توانایی کامنت گذاشتن ندارن!
مشکل دوم اینه که حسابای فیک قابل تشخیص هستن: عکس پروفایل ندارن، تعداد دنبال کننده خیلی کمی دارن، تعداد پستای اونا به ۱۰ عدد نمی رسه، سال هاست به روز نشده ان و کمترین فعالیت ممکن رو دارن. اکانتی که اینجور لیستی از فالوورها یا لایک کننده ها داشته باشه در خطر پاک شدن از طرف اینستاگرام قرار میگیره.
لایک کن تا لایک شی!
روش دیگه به کار گیری ربات اینستاگرامه. در واقع، رباتایی به خاطر چرخیدن در اینستاگرام طراحی شدن که پایه کارشون فالوو کردن واسه فالوو شدنه. ما این جوری سرویسا رو تحت عناوین افزایش لایک و دنبال کننده اینستاگرام، لایک خودکار اینستاگرام، خرید لایک اینستاگرام صد درصد تضمینی، دنبال کننده واقعی و ایرونی اینستاگرام و … می شناسیم. به یه نمونه از این پکیجای فروش لایک اینستاگرام در مثالی که می خوام بزنم دقت کنین:

بسته های لایک اینستاگرام
پکیجای خرید لایک اینستاگرام
این نوع رباتا، حسابای دیگه رو لایک یا فالو می کنه و چند روز بعد از دریافت لایک دوطرفه (یا همون Follow Back) به صفحه مورد نظر برمیگرده و (به خاطر حفظ کلاس حساب سفارش دهنده!) اونایی رو که فالو کرده بود، آنفالو می کنه و کاربران حتی متوجه این آنفالو شدن هم نمی شن.

بعضی از این رباتا پا رو بالاتر گذاشته و گزینه کامنت گذاشتن زیر پُستای کاربران اینستاگرام رو هم به امکانات خود اضافه کردن. اگه حساب اینستاگرام شما خصوصی نباشه، مطمئناً چند وقت یه بار جملاتی مانند “خیلی خوبه”، “عالی”، “مطلب زیبایی بود” و … رو زیر پستای خود می ببینن.

بعضی افراد با دیدن اینجور کامنتی زیر پست خود به صفحه شخصی که کامنت گذاشته می رن، کمی در عکسای اون می چرخن، چند تا از عکسا رو لایک و واسه چند تا کامنت می ذارن و شاید هم اونو فالو کنن. بعضی افراد هم ممکنه اصلاً اهمیتی به اون کامنت ندن. ، مشکل تعامل حل شد. نه، اشتباه نکنین! این قصه سر دراز داره!

واسه کسائی که در به کار گیری اینستاگرام خبره هستن، این یه روش لو رفته. کسائی هم که به طور عادی از اینستاگرام استفاده می کنن، مطمئناً بعد از یه مدت به این فالو شدنا، لایک گرفتنا و کامنت خوردنا مشکوک می شن. حتی بعضی وقتا خود ربات باعث معلوم شدن هویتش می شه. مثلا در بدترین سناریوی ممکن، ربات زیر پست مربوط به مرگ پدر یکی از کاربران کامنت “خیلی عالیست” ثبت می کنه! رباته دیگه، قدرت تشخیص نداره!

با در نظر گرفتن مطالبی که در مورد این رباتا گفتم اهداف کسائی که از این سرویسا استفاده می کنن رو میشه به سه دسته تقسیم کرد:

اول دریافت تعداد زیادی لایک اینستاگرام
دوم نگه داشتن نسبت دنبال کننده به فالویینگ در سطح ایده آل
و سوم حفظ تعامل با کاربران دیگه
به نظر شما به کار گیری اینجور سرویسی اخلاقیه؟

به چه دلیل خرید لایک اینستاگرام اشتباهه؟

، در ادامه به شما توضیح میدم که به چه دلیل روش هدف دار خرید لایک اینستاگرام، در دراز مدت به ضرر کار و کاسبی شما میشه:

۱٫ اندازه مشارکت اینستاگرامتان شما رو لو میده!
اجازه بدین اول اندازه مشارکت (همون Engagement Rate) رو تعریف کنم. مشارکت یه پست اینستاگرام، کل لایکا و کامنت هاییه که روی اون پُست زده می شن. هر پُست اینستاگرام یه اندازه مشارکت یا Enagement Rate داره و متوسط اندازه مشارکت یه حساب رو میشه با جمع زدن اندازه مشارکت پستا و تقسیم کردن اون بر تعداد پستا بدست آورد.

یه اصل کلی هست که هر چی تعداد فالوورها بیشتر شه، اندازه مشارکت کمتر می شه. این موضوع به طور کاملً طبیعیه چون با بالا رفتن تعداد دنبال کننده، مخرج کسر زیاد می شه. با این حال همه کسائی که به مخرج کسر اضافه شدن، حتماً در صورت کسر هم فعالیت ندارن. به آمار زیر در مورد متوسط اندازه مشارکت حسابای اینستاگرام نگاهی بندازین:

تعداد دنبال کننده متوسط اندازه مشارکت
کمتر از ۱k 8%
۱k – ۱۰k 4%
۱۰k – ۱۰۰k 2.4%
۱۰۰k – ۱M 1.8%
بیشتر از ۱M 1.7%

با به کار گیری این آمار خیلی راحت میشه فهمید کی از ترفند خرید لایک اینستاگرام استفاده کرده. مثلا اکانتی با ۵۰۰۰ دنبال کننده متوسط اندازه مشارکتی برابر با ۹% داره، در حال فریاد زدنه که “من لایک اینستاگرام خریده ام!”

۲٫ اینستاگرام حساب شما رو خواهد بست
اینستاگرام کاربرانش رو تشویق می کنه که به طور واقعی فعالیت داشته باشن و با بقیه کاربران همکاری کنن. اینستاگرام به هر چیزی که به صورت واقعی اتفاق نیفته یا به واسطه یه جور اتوماسیون اتفاق بیفته، نگاه مثبتی نداره. یکی از کارکنان قبلی اینستاگرام در یونان، جسیکا زولمن، گفته که اینستاگرام تیمی رو واسه شناسایی اسپم اختصاص داده و این تیم، از غیر فعال کردن حسابایی که کوچیکترین مشخصه اسپم بودن رو داشته باشن هیچ ترسی نداره.

می پرسین اسپم چیه؟ خرید لایک اینستاگرام، خرید دنبال کننده اینستاگرام، تعامل نداشتن با بقیه کاربران، اندازه مشارکت مشکوک و … . البته این رو هم بدونین که با خرید لایک اینستاگرام، در واقع از شرایط به کار گیری خدمات اینستاگرام تجاوز کرده و خطر تعلیق حساب خود رو قبول می کنین.

۳٫ از دنبال کننده فیک پول در نمیاد!
فالوورهای فیک محصول شما رو نمی خرن و واسه برند شما تبلیغ نمی کنن. خرید لایک فیک هم اثر چندانی در بزرگتر نشون دادن برند شما نداره. تستای زیادی در سطح جهان انجام شدن و همه اونا به این نتیجه رسیدن که خرید لایک و دنبال کننده اینستاگرام کمکی به فروش محصول در این شبکه اجتماعی نمی کنن و تنها پیامدش، از دست دادن پوله.

فقط اینکه شما چند هزار دنبال کننده دارین، دلیل نمی شه شرکتای معتبر بخوان با شما کار کنن. برنده ها این روزا باهوش تر شدن، علاوه بر عامل دنبال کننده به اندازه مشارکت حساب شمام توجه می کنن. اونا به تموم ابزارهایی که شما در دست دارین و حتی به وسایل کاربردی تر از وسایل شما، دسترسی دارن. مطمئن باشین بدون داشتن دنبال کننده واقعی (فالووری که با محتوای شما رابطه برقرار کنه) نمی تونین اعتبار اجتماعی به دست بیارین. این روزا همه خوب فیک رو از واقعی تشخیص میدن.

باهوش

پس درسی که اینجا می گیریم اینه که داشتن یه اجتماع کوچیک، متمرکز و فعال خیلی بهتر از داشتن یه دسته دنبال کننده اینستاگرام فیکه که هیچ تعاملی با ما ندارن

نتیجه گیری: محبوبیت خریدنی نیس!

خرید لایک اینستاگرام وسوسه کننده س، اما بدونین بیشتر ضرر میرسونه تا سود. اینکه شما از سیستمای خرید لایک اینستاگرام استفاده کردین واسه بقیه قابل تشخیصه. پس، پول خود رو تلف نکنین. خرید لایک و دنبال کننده واسه شما اعتبار اجتماعی به همراه نمی آورد، تلاش نکنین با خرید لایک اینستاگرام مخاطب خود و از همه مهمتر خودتون رو گول بزنین. نگید این روزا همه لایک و دنبال کننده اینستاگرام می خرن، پس به چه دلیل من نخرم! شاید همه رفتن و خودشون رو در چاه انداختن، شما نرید!

اگه نمی خواین حساب شما بسته شه از شرایط به کار گیری خدمات اینستاگرام سرپیچی نکنین، بهتره خودتون باشین، با مخاطب رابطه برقرار کنین، فعال باشین، مشارکت کنین و مخاطب خود رو هم به مشارکت تشویق کنین، مطمئن باشین در دراز مدت به یافته های مثبت و با ثباتی می رسین.

منبع: آژانس بازاریابی نوین