دانلود پایان نامه ارشد: نقش و کارکرد حجت های الهی در زندگی انسان از منظر قرآن کریم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و کارکرد حجت های الهی در زندگی بشر از منظر قرآن کریم

تکه ای از متن پایان نامه :

  • پیشینه تحقیق

باتوجه به کنکاشی که بنده دراین موضوع نمودم، کتابهای مستقلی دراین موضوع نوشته نشده می باشد و کتابهای موجود در این بحث، به صورت اختصار وار، وظایف محدودی را بیان کرده اند؛ اندیشمندانی مانند حضرت آیه الله جعفر سبحانی (حفظه الله) در تفسیر موضوعی منشور جاوید جلد 10، و حضرت آیه الله مکارم شیرازی (دام عزّه) در تفسیر موضوعی پیام قرآن جلد 7 و جناب آقای عبدالله نصری در کتاب انتظار بشر از دین و کتاب مبانی رسالت انبیاء پرداخته اند. آن چیز که که می توان گفت این می باشد که به تمام ابعاد وظایف حجت های الهی پرداخته نشده می باشد. به عبارتی نگاه فراگیر  نشده و همه وظایف مطرح نشده می باشد. علاوه بر این، دسته بندی مناسبی نیز در کتب مختلف برای وظایف و کارکردهای انبیاء و امامان ارائه نشده می باشد.

مقالات نگارش یافته در این موضوع به قرار ذیل می باشد:

  • از میان مقالات نیز می توان به «تکامل بشر هدف انبیا» نوشته عبدالله نصری اشاره نمود. در این مقاله به تجزیه و تحلیل شبهاتی که از سوی مرحوم مهندس مهدی بازرگان و دکتر سروش در این باب که هدف بعثت انبیاء، غیر از دعوت به خدا و آخرت نبوده می باشد پرداخته شده و در ادامه نیز از بخشی از اهداف رسالت انبیاء بیان شده می باشد.
  • مقاله «شاخص ها و اهداف تربیتی انبیا در قرآن» به قلم نبی الله صدری فر و سید ابوالقاسم موسوی به بررسی و تحلیل اهداف و شاخص های تربیتی انبیا در قرآن کریم پرداخته می باشد. آن چیز که در این تحقیق از با تأمل در قرآن کریم روشن می گردد که بشر در سایه مدیریت حجت های الهی و تأثیرگذاری مستقیم آنها در زندگی می تواند به طرف تعالی حرکت کند.
  • با تأمل در آیات قرآن کریم، روشن می گردد که انبیاء در زندگی دنیایی تأثیر آفرینی کرده و ابعاد مختلف زندگی دنیایی بشر را پوشش داده اند.
  • از قرآن کریم بهره گیری می گردد در هر زمان حضور حجت الهی الزامی می باشد.

روش تحقیق

تأثیر و کارکرد حجت های الهی در زندگی بشر از منظر قرآن کریم92

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk