دانلود پایان نامه مدیریت در مورد رهبری تحول آفرین

Five bulbs on a blue background and one of them is glowing.

کرده اند:
1- چشم انداز: رهبران تحول آفرین، تصویری از آینده سازمان شان را ترسیم می کنند و معمولا این چشم انداز را با یاد آوری مکرر به پیروانشان القا می کنند.
2- بالندگی کارکنان: رهبر تحول آفرین، نیاز و توانایی های کارکنان را شناسایی کرده و معمولا به فرد به فرد مبادرت به تقویت و پرورش افراد می کند.
3 – رهبری حمایتی: از حمله رفتارهای حمایتی مهم می توان به ارائه بازخورد مثبت به اعضا و تشویق و قدردانی از موفقیت های افراد اشاره کرد . برای رهبران تحول آفرین، اعمال رفتارهای حمایتی بسیار حائز اهمیت می باشد، به ویژه زمانی که گروه با یک هدف چالشی نظیر یافتن راه های سود آوری رو به رو باشند.
4- توان مندسازی: رهبران تحول آفرین ، سعی نمی کنند که همه تصمیم های مهم را خودشان به تنهایی اتخاد کنند. آن ها قدرت و اطلاعات لازم را در اختیار کارکنان قرارداده و روحیه استقلال طلبی را در کارکنان به وجود می آورند.
5 – تفکر و نوآوری: رهبران تحول آفرین برای نیل به اهدافشان، تنها به راهبردهای معمول فکر نکرده و کارکنان را تشویق می کنند تا برای حل مسائل به دنبال گزینه های مختلف باشند( جوهره خلاقیت).
6– رهبران با الگوی عملی: بین گفتار و کردار رهبران تحول آفرین، سازگاری وجود دارد. از این رو، آن ها را الگوهای عملی خوبی به شمار می آیند.
7 – کاریزما: از همه مهمتر این که رهبران تحول آفرین کاریزماتیک هستند و این ویژگی به آن ها کمک می کند تا روحیه و انگیزهی زیادی به پیروانشان القا کنند. ( براون و همکاران ،2000: 68)
پارامترهای موثری که بر سبک رهبری تحول آفرین تاثیر دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- هوش عاطفی (EQ): هوش عاطفی از مفاهیمی است که در سالهای پایانی قرن بیستم مطرح و نسبتا باعث ایجاد انقلابی درمباحث مربوط به علم رفتار سازمانی گردید و برخی معتقدند همان گونه که هوش منطقی و یا همان بهره هوشی (IQ) نیرو محرک تحولات قرن بیستم بوده است، در قرن بیستم یک هوش عاطفی (EQ) منشا و موجب تحولات خواهد بود. هوش عاطفی(EQ) عبارت است از ظرفیت ها یا توانایی سازماندهی احساسات و عواطف خود ودیگران با هدف برانگیختن و کنترل موثر احساسات خود و استفاده از آنها در روابط با دیگران. البته لازم به ذکر است که از دیدگاه صاحب نظران هوش عاطفی به طور ژنتیکی ثابت نبوده و قابل آموزش و یادگیری می باشد. هوش عاطفی دارای پنج جز خود آگاهی، خود تنظیمی، انگیزش، همدلی و مهارت های اجتماعی است(مرتضوی ، ناظمی ، و محمودی فخر آبادی ، 1384: 78).
2- برون گرایی: ویژگی این گونه شخصیت ها در باب تسلط و نفوذ اجتماعی باعث شده است تا به عنوان یکی از پارامترهای موثربررهبری تحول آفرین مورد توجه قرار گیرد. تحقیقات انجام شده در این خصوص نیز نشان دهنده وجود ارتباط مثبت و معناداربین انهامی باشد و به عبارت بهتر قابلیت برون گرایی یکی از خصوصیات رهبران تحول آفرین خواهد بود ( بیراسناو و همکاران، 2011: 16)

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوند.

برای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  77u.ir  مراجعه نمایید

رشته مدیریت همه موضوعات و گرایش ها : صنعتی ، دولتی ، MBA ، مالی ، بازاریابی (تبلیغات – برند – مصرف کننده -مشتری ،نظام کیفیت فراگیر ، بازرگانی بین الملل ، صادرات و واردات ، اجرایی ، کارآفرینی ، بیمه ، تحول ، فناوری اطلاعات ، مدیریت دانش ،استراتژیک ، سیستم های اطلاعاتی ، مدیریت منابع انسانی و افزایش بهره وری کارکنان سازمان

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

3 – استقبال از کسب تجربه: افرادی که دارای این ویژگی می باشند تمایل بیشتری به تغییر وضع موجود دارند و این بدین معناست که ویژگی استقبال از کسب تجربه توسط رهبران تحول آفرین مورد توجه و عمل قرار گرفته است که البته این موضوع با برخییافته های جهانی در این خصوص نیز مطابقت دارد.
4– هوشمندی (IQ): با ملاحظه و بررسی تحقیقات انجام شده و نتایج مربوطه به آن این نکته روشن می گردد که بین هوشمندی و سبک رهبری تحول آفرین در سازمان ها و فضای فرهنگی رابطه مثبت و معنادارای وجود دارد.

5– عدم عصبیت: منظور از عصبیت وجود ویژگی هایی نظیر اضطراب ، افسردگی ، عدم ارامش و غیره می باشد که منجر به از بین رفتن اعتماد به نفس و خود شکوفایی می گردد. تحقیقات انجام شده در این خصوص نشان دهنده این هستند که بین عصبیت و سبک رهبری تحول گرا یک رابطه معنادار و منفی وجوددارد و عصبیت باعث کاهش کارآمدی می گردد ( ویکتور ، 2008: 36).

2-22 پنج ویژگی رهبران تحول گرا از نظر جیمز کوزئز و پاستر:
جیمز کوزئز و پاستر پنج ویژگی را برای رهبران تحول گرا معرفی نموده اند:
1– به چالش کشیدن فرایند ها: این ویژگی براین اصل تاکید دارد که رهبران موثر همواره برای دستیابی به فرصت های جدید به منظور دگرگون ساختن وضعیت موجود پیشقدم می شوند. آنان تلاش می کنند تا با نو آوری و یافتن راه های تازه تر سازمان را اصلاح کنند. این گونه رهبران به اشتباهات به مثابه تجربه های یادگیری می نگرند و همواره برای رویا رویی با چالش های پیش رو آماده اند. به چالش کشیدن فرآیند ها موضوعاتی نظیر ک