دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته الهیات با موضوع نوآوری های کلامی علاّمه طباطبایی(ره)

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته الهیات با موضوع نوآوری های کلامی علاّمه طباطبایی(ره)

 

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :نوآوری های کلامی علاّمه طباطبایی(ره)

تکه ای از متن پایان نامه :

مقدمه

از دیر باز پرسش های مهمی از قبیل آغاز و انجام و به عبارت دیگر مبدأ و معاد ذهن کنجکاو بشر را به خود مشغول داشته و به دنبال پاسخ مناسبی برای آنها بوده می باشد.

پیامبران الهی با آوردن برنامه ای منسجم بنام دین بهترین پاسخ را به اندیشه های بشری داده اند و سعادت و نجات و رستگاری اور را تضمین کرده اند.

در عین حال هیچ گاه گرایش های متنوع و متفاوت فکری بشر پایان نیافته می باشد.

بعد از ظهور اسلام با در نظر داشتن ارتباطات گسترده ای که در جامعه اسلامی رخ داده بود پرسش های جدیدی فرا روی اندیشمندان قرار می گرفت و در این عرصه بود که علم کلام داعیه دفاع و صیانت از دین الهی را بر عهده گرفت.

علم کلام بخاطر تعدد مسائلی که پیوسته با آن روبرو می باشد ، بستر مناسبی برای نو آوری های گوناگون فکری می باشد.

به دلیل ورود اندیشه ها و گرایشهای متعدد فکری غرب به جامعه اسلامی در دوران معاصر ، برخی از اندیشمندان و متفکران مسلمان گفتمان کلامی خویش را در چنین فضایی فکری ارائه نمودند و افق جدیدی را برای این مباحث در حوزه اندیشه اسلامی پدید آوردند.

علامه طباطبایی از معدود اندیشمندان و متفکرانی می باشد که در حوزه های مختلف علمی و فکری اعم از فلسفه و کلام ، ادیان و تفسیر و … نو آوری ها و خلاقیت و ابتکارات قابل توجهی داشته می باشد، اما آن چیز که در این تحقیق مورد کاوش قرار گرفته، نو آوری ها و ابتکارات ایشان در ساحت علم کلام می باشد که در حوزه هایی زیرا خداشناسی، راهنما شناسی ،معاد شناسی، معرفت شناسی و بشر شناسی تجلی و نمود یافته می باشد.

این مطلب را هم بخوانید :  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع بررسی و اولویت بندی روشهای تبلیغاتی موثر در جذب گردشگران خارجی به ایران

 

 

 

 


نوآوری های کلامی علاّمه طباطبایی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه