دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و تربیتی نقش واسطه‌ای عزت نفس سازمانی در رابطه بین عدالت سازمانی با سازگاری شغلی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه‌ای عزت نفس سازمانی در ارتباط بین عدالت سازمانی با سازگاری شغلی

تکه ای از متن پایان نامه :

می پندارند و معتقد باشیم که آنها هم با ارزشند( شاولسون[1] ، هابنر[2] ، استنسون[3]،1976 ).

عزت نفس از نظر پوپ (1988)دارای ابعاد متفاوت می باشد که عبارتند از : عزت نفس اجتماعی، عزت نفس تحصیلی، عزت نفس خانوادگی و عزت نفس کلی .

با در نظر داشتن مطالب فوق محقق بر آن می باشد تا تأثیر واسطه ای عزت نفس سازمانی را درارتباط بین عدالت سازمانی با سازگاری شغلی مورد مطالعه قرار دهد و ضمن این مطالعه میزان و جهت همبستگی این متغیرها را نیز برآورد نماید.

 

3-1 اهمیت و ضرورت پژوهش

یکی از عواملی که اغلب بر کوشش و بصیرت کارکنان کمیته امداد امام خمینی تاثیر دارد ، عزت نفس می باشد که با سازمان فرد در ارتباط می باشد .

بنابراین  می توان گفت که با بالا بردن انگیزه کارکنان و بالا بردن عزت نفس آنهاکارکنان می توانند ارزیابی مثبتی از خود و رفتارهایشان داشته باشند که  موجب رشد وپیشرفت بیشتر کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس می گردد.  به عبارت دیگر عزت نفس سازمانی بر اراده و انگیزه های پیشرفت افراد تأثیر دارد  اما چنانچه نیاز به عزت نفس ارضاء نشود نیاز های گسترده تر نظیر نیاز به آفریدن ، پیشرفت و یا درک استعداد بالقوه محدود می ماند . یکی از راه هایی که می توان عزت نفس کارکنان کمیته امداد امام را افزایش داد افزایش حقوق می باشد اما عوامل موثر دیگر در ارتقای عزت نفس کارمندان عبارتند از : ۱) حمایت و تکریم[1]– SHavelson

[2]– Habner

[3]– Stenson


تأثیر واسطه‌ای عزت نفس سازمانی در ارتباط بین عدالت سازمانی با سازگاری شغلی در کارکنان کمیته امداد امام خمینی استان فارس

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk