دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد نقش و کارکرد حجت های الهی در زندگی انسان از منظر قرآن کریم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و کارکرد حجت های الهی در زندگی بشر از منظر قرآن کریم

تکه ای از متن پایان نامه :

تفصیل این مطلب در مبحث نگاه حجت های الهی به زندگی دنیوی و اخروی خواهیم آورد.

نتیجه:

پس می توانیم بگوییم از نظر قرآن حس و عقل بشر برای شناختن راه زندگی کافی نیست و تنها  بوسیله وحی و نبوت می باشد که این نقیصه ، در زندگی بشر رفع می گردد و حکمت و غرض الهی از آفرینش تأمین می گردد.

بنابراین بشر برای شناخت کامل و صحیح حقایق به حجت الهی نیازمند می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

بخش چهارم

آن قوانین و دستورات هدایت نمایند.این عده از انبیاء در اقلیت بودند و اسامی پنج تن از این رسولان در قرآن‏[1]ذکر گردیده می باشد.

در میان این انبیاء فقط رسالت پیامبر بزرگ‏ اسلام(ص)جهان شمول بوده و همگان مخاطب پیام ایشان‏ بوده و آن بزرگوار برای راهنمایی و هدایت عموم مردم جهان‏ مبعوث شده بود.

با در نظر داشتن مطالب فوق،یکی از ویژگیهای رسالت پیامبر اسلام عمومی بودن و جهانی بودن می‏باشد.اما پیامبر بزرگ‏ اسلام ویژگی دیگری نیز دارد.ایشان خاتم پیامبران می باشد و دین او آخرین دین و برنامه سعادت بشری می‏باشد.مسئله‏ ختم نبوت و خاتمیت پیامبر اسلام(ص)یکی از اصول‏ ضروری دین اسلام به شمار می‏رود.[2]

مسلمانان جهان در گذشته و حال ، اتفاق نظر دارند که پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر الهی و دین او آخرین دین و کتاب او قرآن مجید، آخرین کتاب

[1]. شوری:13.

[2]. غفارزاده علی،عقل و خاتمیت در آثار شهید مطهری،پیام جاویدان،ش2،1383ش،ص4.

تأثیر و کارکرد حجت های الهی در زندگی بشر از منظر قرآن کریم92

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk