دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به منظور ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به منظور ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به مقصود ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز

تکه ای از متن پایان نامه :

دراین مرحله دانش و مهارتهای لازم برای انجام وظایف که در مرحله قبل شناسایی شده اند پس از ویراستاری در قالب یک پرسشنامه قرار می گیرند و با چهار مفهوم ضرورت ،اهمیت ،فراوانی تکرار ،سطح بازخوانی ،سختی یادگیری جهت اولویت بندی مورد پرسش قرار می گیرند.

شناسایی و انتخاب آگاهی دهندکلیدی

این تکنیکها همانگونه از اسم آنها پیداست،در صدد مشخص کردن نقاط ضعف ومسایل و معضلات سازمان یا کاستیهای موجود در عملکرد افرد هستند تا بر اساس شناسایی این مسائل و معضلات و پیشنهاد اقدامات اصلاحی ،راندمان و بازده کلی سازمان و افراد را افزایش دهند. مهمترین تکنیکهایی که دراین طبقه جای می گیرند عبارتند از تکنیک هرم یا درخت خطا،تکنیک رو یداد مهم یا بحرانی ،تکنیک آزمون وظایف کلیدی و تکنیک تجزیه و تحلیل شغل.

۴-روشهای ترکیبی

دراین دسته از روشهای نیازسنجی ،ترکیبی از روشها ،طرحی نسبتا جامع برای نیازسنجی را ارائه می کند  ودر آنها تعیین قالبها و چارچوبه از اهمیت خاصی بر خوردارند . مهمترین روشهایی که در این طبقه جای می گیرند عبارتند از نیازسنجی در سطح موسسه آموزشی ،مدل منابع انسانی و غیره

موانع انجام نیازسنجی آموزشی

محمدی(۱۳۸۵) معتقد می باشد که جهت اجرای نیازسنجی ممکن می باشد موانعی وجود داشته باشد که در زیر به بعضی از این موانع پرداخته می گردد

۱- مقاومت بعضی از کارکنان در برابر نیازسنجی

این مطلب را هم بخوانید :  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی وعلوم تربیتی: درباره نیاز سنجی آموزش ضمن خدمت آموزگاران مدارس ابتدایی شهرستان بستک

مقاومت بعضی از کارکنان در برابر نیازسنجی ممکن می باشد علت های متعددی داشته باشد که در زیر به اظهار بعضی از این علت های می پردازیم:

الف- از آنجائیکه اجرای نیازسنجی در نهایت به تغییر در برنامه های سازمان و بهبود سازمانی می انجامد،بدین جهت ممکن می باشد بعضی از کارکنان فکر کنند که منافع و موقعیت آنان در سازمان به مخاطره بیفتد.

ب- نگرانی از اینکه ممکن می باشد اطلاعات بدست آمده از نیازسنجی مورد سوء بهره گیری قرار بگیرد وبرخی از اطلاعات محرمانه در دست افرادی غیر از کارکنان سازمان یا سازمانها و شرکتهای رقیب قرار گیرد.

ج- عدم انگیزه کارکنان جهت شرکت در اجرای نیازسجی آموزشی

۲- موانع و معضلات مالی

اجرای نیازسنجی آموزشی ،مستلزم صرف هزینه های قابل توجهی برای سازمان می گردد و به دلیل معضلات مالی سازمان ممکن می باشد نتواند نیازسنجی را به طور کامل و همه جانبه اجراء نمود.

نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به مقصود ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه