دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد نیاز سنجی آموزش ضمن خدمت آموزگاران مدارس ابتدایی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :نیاز سنجی آموزش ضمن خدمت آموزگاران مدارس ابتدایی شهرستان بستک

تکه ای از متن پایان نامه :

  • برخورد گزینشی با تخصص افراد: چه بسا افرادی که دارای دانش و تخصص بالای هستند ولی بخاطر برخورد گزینشی و انتخابی در جایگاه پایینی قرار می گیرند و بالعکس.
  • عدم وجود نظارت: نظارت مانند مواردی می باشد که موجب می گردد پرسنل احساس کنند که مورد توجه هستند و کارشان ارزشمند می باشد.
  • عدم شناخت نیازهای کارکنان: کارکنان نیازهای متفاوتی دارند. بعضی با دریافت پول بیش تر، بعضی با پذیرفته شدن، بعضی با تشویق و … احساس رضایت می کنند. در سازمان هایی که بصورت سنتی اداره می شوند، مدیران فقط به دنبال تأمین نیازهای فیزیولوژیکی و ایمنی که اولین نیاز در سلسه مراتب نیازهای آبراهام مزلو می باشد، هستند. در این سطح نیازهای اصلی و اساسی آن ها مانند شکوفایی که مانند نیازهای روانی می باشد، برآورده نمی گردد. کارکنان درصورت عدم تأمین نیازهای اساسی شان، آغاز احساس رضایت نمی کند و سپس بعد از کوشش برای ارضاء این نیاز و مواجه شدن با عدم توجه مدیران، منجر به از بین رفتن انگیزه در آن ها و در نهایت بی تفاوتی خواهد گردید. این مسأله زیرا به مرور به وجودمی آید در کارکنان قدیمی بیش تر دیده می گردد.
  • در نظر داشتن بعضی از شغل ها: از آفات در نظر داشتن بعضی شغل ها و بی توجهی به بعضی دیگر، علاوه بر بروز بی تفاوتی، موجب عدم ثبات و ماندگاری افراد در شغلی که تجربه انجام آن را دارند می گردد. زیرا که فرد احساس می کند اگر در قسمت دیگری مشغول بکار گردد، مدیریت به او توجه بیش تر می کند و از اهمیت بیش تری برخوردار خواهد بود و در نهایت می تواند از مزایا بیش تری بهره گیری نماید در نتیجه به شغل فعلی خود اهمیتی قائل نخواهد گردید و به دنبال راه گریزی برای انتقال به قسمت دیگری می باشد.
    وجود تبعیض: تبعیض نتیجه نامطلوب تمرکز قدرت در سازمان می باشد. وجود تبعیض موجب هدر رفتن استعدادها و ضعیف شدن توانایی ها کارکنان می گردد که نتیجه نهایی آن چاپلوسی، تملق و پذیرفتن آزادی اقدام به کارکنان در انجام امور قسمت خود: مقصود از آزادی اقدام، فکر کردن و اقدام کردن در مورد حیطه کاری خود می باشد. در این صورت کارکنان احساس رضایت می کنند و از انجام کار خود ابراز خشنودی می نمایند.

اهمیت دادن به هر شغل بدون مقایسه با مشاغل دیگر سازمان: اگر به هر شغل به عنوان یک کار مهم و مورد نیاز در سازمان توجه گردد، هیچ گاه مقایسه بین مشاغل و مشخص کردن مهم ترین و کم اهمیت ترین، پیش نمی آید. در نظر مدیریت منابع انسانی، وجود کلیه شغل ها در جایگاه

نیاز سنجی آموزش ضمن خدمت آموزگاران مدارس ابتدایی شهرستان بستک 92

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Author: userk