سامسونگ چهارمین المپیاد تکنسین‌های ایران را برگزار کرد

چهارمین المپیاد تکنسینای ایران به وسیله آکادمی سامسونگ و همکاری سازمان فنی و حرفه ای کشور به پایان راه امسال خود رسید و امروز برندگانش رو شناخت. این المپیاد از سه سال پیش به خاطر گسترش فرهنگ مهارت آموزی و شناخت و تجلیل از بهترین تکنسین های کشور به وسیله این دو سازمان برگزار می شه.

در اول این مراسم «رضا باجولوند» معاون تحقیق برنامه ریزی سازمان فنی حرفه ای کشور ضمن اشاره به نظم خاصی که در این المپیاد به همت برگزارکنندگان برقراره، اجرای متداوم اونو در طول این ۴ سال تلاشی جذاب دونست و تاکید کرد که مسابقات امسال از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سال گذشته بهره مند بود:

«سطح مسابقات بالا رفته و استقبال هم از اون بیشتر شده، این نشون میده که این المپیاد داره راه درست خود رو پیش میره. تعامل بین صنعت و آموزش در این اتفاق دیده می شه و شرکت کنندگان خود رو از دید علمی آزمایش میزنن. این اتفاق می تونه نیروی ماهر رو به بازار کار معرفی کنه. ما تلاش می کنیم برندگان رو به مسابقات جهانی که مرداد ماه برگزار می شه بفرستیم و الان مشغول ساختن اردوی آمادگی این عزیزان هستیم.»

«وحید نجفی» مدیر سام سرویس هم راه اندازی این المپیادها رو لازمه انرژی و کار زیاد دونست و تاکید کرد که همه نیروهای سامسونگ ایران سالها تلاش کردن تا به این مهم برسن. نجفی ضمن انتقاد از وضعیت آکادمیک دانشگاه ها گفت:

«بدیش اینه با اینحال همه دانشگاه در کشور اونا فقط در بخش تامین نیرو می تونن موثر باشن ولی در تربیت نیرو خیلی موثر نیستن. وظیفه تربیت نیروهای متخصص واقعا به اینجور آکادمیا و یا سازمان فنی حرفه ای داده شده و حتی در خیلی از شرکتا تماشاگر هستیم که خود شرکت بنا به کاری که نیاز داره واسه نیروهای خود کلاسای تخصصی میذاره تا اونا رو تربیت کنه.»

به گفته نجفی تکنسینا مهم ترین ویژگی و قابلیتی که دارن مهارت فنی است اما اون باور داره که باید به موارد دیگری مثل مهارتای اجتماعی و رفتاری هم توجه کرد. نجفی از اضافه شدن این مهارت ها در آکادمی خبر میده و اهمیت اونا رو به این شکل تشریح می کنه:

«امروزه خیلی از سرویسا به صورت چهره به چهره انجام می شه و این مهمه که فرد با علم فنی بالا بتونه مهارت اجتماعی با مشتری رو هم فرابگیرد و درست برخورد کنه. امروزه در بازار همه میدونیم که مصرف کننده جایگاه اول رو داره و باید برخورد با اونو به راه درست آموخت.»

«فرهاد هجرت» مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ هم با اشاره به اینکه سامسونگ ششمین برند دنیاست، به سیر تاریخی فعالیت این شرکت کره ای نگاهی داشت و اونو روندی بسیار مثبت خواند. به گفته هجرت سامسونگ امروزه بزرگترین تولید کننده نمایشگر در دنیاس و بیشتر از ۸۰ درصد گوشیا در هر برندی از چیپستای سامسونگ استفاده می کنن. هجرت هم اینکه به مسئولیتای اجتماعی سامسونگ اشاره کرد و به بعضی از این موارد که در ایران بطور موفق اجرا شده اشاره کرد:

«کتابخونه انگار، بازگشایی مرکز آکادمی سامسونگ (که امروزه بیشتر از ۲۰۰۰ فارغ التحصیل از اون خارج شده)، کمپینایی چون منو ببین، گسترش به کار گیری کیسه های پارچه ای دست سوز به وسیله زنان سرپرست خونواده، کمپین کوله رنگی و… تنها چند نمونه از این موارده و سامسونگ وظایف دور و بر مسئولیت اجتماعی خود رو در این شرایط سخت هم فراموش نکرده و کنار ما ایرانیاس.»

به گفته هجرت، مرکز فنی سامسونگ-امیرکبیر هم تا به امروز بیشتر از ۱۶ تیم رو به مرحله ای رسونده که وارد بازار شن و محصول خود رو عرضه کنن. هجرت هم اینکه از افزایش ۲۷ درصدی شرکت کننده ها در دور امسال مسابقات خبر داره و تعداد شرکت کنندگان رو ۱۹۵۹ نفر گفت. مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ کمپین #ماهرهستم رو هم به مردم یادآوری کرد و مهلت شرکت در این کمپین رو تا ۲۵ اسفندماه سال جاری خواند و درباره اون توضیحاتی داد:

«واسه کسائی که نتونستن به هر دلیلی در المپیاد امسال شرکت کنن، کمپینی اینترنتی رو در نظر گرفتیم که به موجب اون کاربران می تونن با فرستادن ویدیو، عکس و یا هر چیز دیگری مهارت خود رو در هر زمینه ای به نمایش بذارن و واسه ما بفرستن. واسه این کار باید صفحه اینستاگرامی Samsungea رو در ویدیو اینستاگرامی خود تگ کنن و ما به قید قرعه بعد از ایام نوروز به چند نفر از اونا گوشی Galaxy A6 جایزه میدیم.»

در آخر اتفاق اختتامیه چهارمین المپیاد تکنسینای ایران برندگان رشته های جور واجور معرفی شدن و اعلام شد که به هر کدوم از برندگان جوایز نقدی داده می شه: نفر اول: ۳۰ میلیون تومن، نفر دوم:۲۰ میلیون تومن و نفر سوم: ۱۰ میلیون تومن. برندگان رشته های جور واجور به توضیح زیر هستن:

گرایش صوتی تصویری:

اسامی برندگان (به ترتیب سوم تا اول) داوود پور پرویز، بابک رضا قوچانی،سام کاظمی

گرایش موبایل و تبلت:

اسامی برندگان (به ترتیب سوم تا اول) داوود قدیریان، مجتبی بی اذیت،محمدعلی منوچهریان

گرایش لوازم خونگی:

اسامی برندگان (به ترتیب سوم تا اول) محمودرضا برومند، عبدالله زاده، محسن حسن آبادی

گرایش تهویه مطبوع:

مهرداد امام دوست، مهدی حسام، مجتبی صادقیان مهر

آکادمی سامسونگ در سال ۹۳ با پشتیبانی سامسونگ و همکاری سازمان آموزش فنی وحرفه ای راه اندازی شد. دانشجویان این آکادمی در طول دوره های دو تا سه ماهه ای که به صورت رایگان ارائه می شه، تعمیر اجناس لوازم الکترونیکی شامل موبایل و تبلت، سیستمای صوتی و تصویری، ماشین لباس شویی، کولر گازی و یخچال رو یاد می گیرن.

گفتنیست مسابقات جهانی مهارت که از سال ۱۹۵۰ شروع شده، بزرگ ترین اتفاق مهارتی دنیاس که هر دو سال یه بار با پشتیبانی شرکتای بزرگ جهان برگزار می شه. به خاطر همین سامسونگ به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان جهان پشتیبانی از این مسابقات رو در فعالیتای مسئولیتای اجتماعی خود قرار داده.

Author: edame

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *