غذاهای خیابانی تایوان

Paper ships sailing on a sea following the leader. Leadership concept 3d illustration.

taiwan-street-food

خوردنی های کوچیک یا همون xiǎochī تایوانی ها به قدر کافی مشهوره و هیچ سفری بدون چشیدن طعم غذاهای خیابانی در تایوان کامل نخواد بود. بازارهای شبونه این وسط، یکی از بهترین مکان ها واسه انتخاب و چشیدن طعم اینجور غذاهاییه . شما می تونید زمان زیادی رو در اون صرف کنین و از یه غرفه و به غرفه ی دیگه برید و بهترین طعم لازم خود رو پیدا کنین . در این مقاله می خوایم ۱۰ مورد از بهترین غذاهای خیابانی در تایوان رو معرفی کنیم که می تونه اشتهای شما رو خوب تحریک کنه. این غذاها در سراسر کشور یافت می شن .

۱.چای مروارید تایپه:

چای مروارید تایپه

بازارهای شبونه، بخش نابی از تجربه ی غذای تایپه س . بازار شبونه ی شیلین (Shilin) قدیمی ترین ، بزرگ ترین و محبوب ترین بازار شهره که قدمت اون به سال ۱۹۱۰ بر می شه . غذاهای جور واجور، ارزون و بزرگی اینجا یافت می شه . شما می تونید املت صدف یا یه توفو رو امتحان کنین . هم اینکه بازار شبونه ی Gongguan هم ارزش بازدید رو داره . در این بازار هم غذاهایی هست که باید امتحان کنین از جمله ی این غذاها می توان به نون های خوشمزه در Yuanbao و ساندویچ بخار پز اشاره کرد . این وسط غرفه ی چن سان دینگ (Chen San Ding) به خاطر داشتن یه چای مرواریدی با شیر، مشهور و محبوبه . این چای شیری با توپ های تاپیوکای جویدنی سرو می شه که در سال ۱۹۸۰ در تایوان اختراع شده.

۲.تخم مرغ آهنی (Iron egg ) در Tamsui:

ناحیه ی Tamsui در سراسر تایوان به خاطر غذاها و میان وعده های خوشمزه اش بسیار مشهوره . بعضی از این غذاها شامل چیپس ماهی (یو سو) است که به صورت بسته بندی در کل شهر به فروش می رسد . توپ های ماهی در سوپ و تخم مرغ آهنی ، تخم مرغ آب پز خوابانده در سس سویا هم خوب در این شهر سرو می شه . خیابانی به نام گانگ مینگ (Gongming) که در موازات رودخانه قرار داره هم پر از غرفه مواد غذاییه و حتی در اون یه موزه ی توپ ماهی هم هست .

۳.غذاهای دریایی در کیلونگ:

بازارهای شبونه در کیلونگ یکی از نقاط برجسته در مورد آشپزی تایوانی بوده و بهترین مکان واسه خوردن در شهره .قدمت غرفه اون به زمان اشغال ژاپنی ها بر می شه و امروزه پر از غذاهای دریایی ، نودل های خوشمزه و بستنی ها ی میوه ایه . هر کدوم از غرفه مواد غذایی اصلی خود رو به زبون انگلیسی تبلیغ می کنن و تقریبا تا اواخر شب باز هستن . در یکی از غرفه قدیمی به نام Bian Cuo غذایی سرو می شه که از نودل های برنجی کلفت در مخلوطی از غذای دریایی(مایعی از ماهی به همراه سبزیجات پخته) جفت و جور می شه . بهتره این غذا رو حتما امتحان کنین .

۴ . کوفته شکم پر در هسینچو:

غذا خوردن در شمال شهرستان هسینچو بسیار سرگرم کننده س چون این شهر به خاطر داشتن سرآشپزهای متخصص و غذاهای خوشمزه مشهوره . کوفته گوشت خوک در سوپ، نودل و کوفته شکم پر جزو غذاهای محبوبی هستن که در غرفه این شهر به فروش می رسد . شما می تونید واسه خوردن املت صدف سری به وانگ بزنین و از نودل های خوشمزه ی Ah-Cheng هم لذت ببرین .

۵.توپ ماهی در سوپ:

خوردن و نمونه ورداری از غذاهای عرضه شده در خیابون Jishan بخش مهمی از سفر به جیوفینه . در این ناحیه توپ ماهی در سوپ و قارچ بو داده بسیار مشهوره . بهتره وقتی رو هم واسه سفر به قهوه خونه ی جیوفین اختصاص بدید . این قهوه خونه یکی از بهترین قهوه خونه هاییه که قدمت اون به ۱۰۰ سال پیش بر می شه .مطمئن شید که غذای خود رو در غرفه چوبی بخورین و یا اینکه در تراس بشینین و از مناظر زیبای اون لذت ببرین .

۶.غذاهای محلی در لیوگانگ:

لیوگانگ یکی از شهرهای قدیمی تایوانه که غذاهای بسیار خوشمزه ای داره . بعضی از این غذاها شامل املت صدف و میگوی سرخ شده با روغن گل ریحانه . شما می تونید این غذاها رو در غرفه و رستوران های جلوی معبد Tianhou امتحان کنین . بعد می تونید از خوردن یه بیسکوییت شیرین و تخت که مثل زبانه لذت ببرین .

۷.سان کیک در تایچونگ:

سان کیک در تایچونگ

تایچونگ یه مکان بسیار عالی واسه پیدا کردن غذاهای تایوانیه . بازارهای شبونه در اون می تونه معرفی خوبی واسه غذاهای محلی باشه .به همراه غذاهای خوشمزه ، شیرینی های خوشمزه ای هم در اون پیدا میشه . پس آدمایی که عاشق شیرینی هستن نباید زیاد نگران باشن .در این ناحیه کیکی به نام سان کیک سرو می شه که یه شیرینی تخت پر شده با عسل و گندم آسیاب شده شیرینه .

۸.نودل های Danzi در تاینان:

پایتخت قبلی تایوان، شهریه که دارای غذاهای خیابانی و محلی بسیار عالیه . Dānzǐmiàn یا همون نودل با تخم مرغ و میگو یکی از بهترین غذاهای محلی اوناس. بقیه غذاهای محلی این شهر شامل رشته فرنگی ، مارماهی ، املت صدف، رول میگو و نون تست پر شده با مخلوطی از سبزیجات و غذاهای دریاییه .

۹. Biǎnshí در هوالین:

هوالین به خاطر داشتن کیکی به نام muaji مشهوره . این کیک از برنج گلوتینی و چسبنده ساخته می شه که درون اون از مواد غذایی شیرین پر می شه . biǎnshí هم یه جور کوفته در سوپه که از گوشت و میگو ایجاد می شه . بازارهای شبونه یکی از بهترین مکان ها واسه چشیدن این غذاها وسایر غذاهای محلیه . یکی از بازارهای محلی که در مرکز قرار داره Ziqiang Rdه که کمی کوچکه . بازار شبونه ی نانبین بزرگتر از بازار قبلیه اما دسترسی به اون کمی سخت می باشه .

۱۰.سوپ و میوه در تایتونگ :

سوپ های خوشمزه ای در این خیابون سرو می شه ، یکی از میوه های مرغوب اون سیبه که می تونید اون رو از بازار میوه جفت و جور کنین .البته واسه رسیدن به این بازار باید فاصله زیادی رو طی کنین .

آبشار شیفن، تایوان

ماهیگیری با آتیش در تایوان!+عکس

تور تایوان