به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ همه چیز از گزارش اسفندماه ۹۰ رویترز شروع شد. در این گزارش که با نام “ایران دختران نینجاکار رو به عنوان قاتلین بالقوه آموزش میده” در رسانه های جهان منتشر شد طوری القا گردید که انگار این دختران، کماندوهای نظامی هستن و کاری جز آدمکشی ندارن. موج انتقادات خیلی سریع رویترز رو به عکس العمل و اصلاح گزارش واداشت و حتی الان این گزارش در سایت رویترز در دسترس نیست.

 

 

با شکایت بانوان نینجاکار کرجی، پرونده رویترز وارد دور جدیدی شد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در مورد این تصاویر ویدئویی، با دفتر رویترز تو تهران تماس برقرار کرد و در نتیجه از ۱۱ نفر از کارکنان دفتر رویترز تو تهران درخواست شد کارتای مطبوعاتی خودشون رو تحویل بدن.یعنی دفتر رویترز تو تهران تعطیل شد. هم اینکه مدیر دفتر رویترز الان به قید وثیقه آزاد شده.

 

همه این مسائل و محروم موندن این خبرگزاری از بازار خبری ایران باعث شده که مسوولان ارشد رویترز تصمیم بگیرن به دنبال جلب رضایت بانوان نینجاکار باشن.

 

 

در همین زمینه پوندهای انگلیسی قراره از این مشکل گره گشایی کنه. به گزارش دیدبان، بعضی منابع آگاه مدعی شدن که ۳ میلیون پوند از طرف رویترز واسه پس گرفتن شکایت شاکیان و فعالیت دوباره دفتر رویترز تو تهران تدارک دیده شده.

غرامت میلیونی رویترز