نمایشگرهای غول پیکر سامسونگ در سالن های سینما؛ با برند اونیکس آشنا شوید

یه چند وقت پیش شرکت سامسونگ از نمایشگرهای سینمایی خود تحت برند اونیکس رونمایی کرد که رزلوشن ۴K LED رو واسه مخاطبان خود جفت و جور می کنن و قراره کم کم در سالنای سینمایی سراسر دنیا مورد استفاده قرار بگیرن.

حال سامسونگ با منتشر کردن بیانیه خبری تازه ای به ارائه اطلاعات بیشتر دراین باره پرداخته که در ادامه توجه شما رو به متن این بیانیه خبری جلب می کنیم.

شرکت سامسونگ از برند جدید خود به نام اونیکس (Onyx) در تولید نمایشگرهای ال ای دی به عنوان نسل جدید پرده سینما، به شکل رسمی رونمایی کرد.

شرکت کنندگان در نمایشگاه سینماکان (CinemaCon) سال گذشته امکان پیدا کرده بودن واسه اولین بار کیفیت تصویر این صفحه رو تو یه سالن سینما ببینن. اما از امسال همه سالنای سینمایی که از نمایشگرهای سامسونگ استفاده کنن، تحت برند «سامسونگ اونیکس سینما» کار خود رو ادامه میدن.

برند اونیکس سامسونگ با همون کیفیت برند اصلی اجناس خود رو تولید و عرضه می کنه. نمایشگرهای سینمایی این برند می تونن محتوای سینمایی رو با رنگای مشکی واقعی، عمیق و دقیق نمایش بدن. با ترکیب نسبت کنتراست خیلی زیاد و تنظیمات تخصصی، این نمایشگر می تونه تصویر رو با رنگایی غنی همراه با همه جزییات نمایش دهد.

سئوگ-جی کیم، معاون اجرایی بخش نمایشگرهای شرکت سامسونگ میگه:

«با ترکیب رنگایی شفاف و یکدست در کنار کیفیت تصویر نمایشگرهای ال ای دی و صدای به طور کامل روشن، سینماهای اونیکس سامسونگ از علاقه مندان به این صنعت می خواد تا ماندگارترین و فراگیرترین خاطره خود از دنیای سینما رو اینجا تجربه کنن.»

اون اضافه می کنه:

«ما بسیار خوشحالیم که می تونیم تجربه ای جدید و هیجان انگیز رو واسه فعالان، مدیران و مخاطبان صنعت سینما در سراسر جهان جفت و جور کنیم. در عین حال به دنبال اون هستیم که در همکاری با تصمیم سازان این صنعت نسلی جدید از سینما رو بسازیم».

نسل جدید سینما

نمایشگرهای اونیکس سامسونگ در عرضای جور واجور از ۵ تا ۱۰.۳ متر عرضه شده و پس می تونه واسه سالنای سینما با طراحیای جور واجور استفاده بشه. این در حالیه که این نمایشگرها در همه بخشای کیفیت تصویر، کارکرد فنی و قابل اعتماد بودن بسیار بالاتر از پرژکتورهای سنتی عمل می کنن.

در حالیکه مدل ۴K این نمایشگرها با کسب تاییدیه DCI جایگاه قابل قبولی واسه خود پیدا کرده، حالا اجناس اونیکس سامسونگ با ترکیب تواناییای پیشرفته ال ای دی و کیفیت تصویر بازه دینامیکی بالا (HDR) تونسته ان فیلم رو طوری بسیار واقعی روی صفحه بزرگ سینما نمایش بدن.

شرکت کنندگان در نمایشگاه سینماکان ۲۰۱۸ جزو اولین گروه هایی بودن که تونستن محیط نمایش چندحسی اونیکس سامسونگ رو تجربه کنن. همه نمایشگرهای این برند با همکاری برند هرمان (HARMAN)، صدایی فوق العاده شفاف و پایدار تولید می کنه که همه صحنه های فیلم رو زنده می کنه. این توانایی جدید باعث می شه تا مشکل معمولی بهتر بودن صدا در بخشای عقبی سالن برطرف شده و کل سالن صدایی برابر رو بشنون.

شرکت سامسونگ مجموعه کامل اجناس آماده اونیکس رو در نمایشگاه سینماکان ۲۰۱۸ عرضه کرد. نمایشگرهای ال ای دی سه بعدی اونیکس هم می تونن فیلمای سه بعدی رو پیش چشم بیننده زنده کرده و شفافیت و رنگ اونا رو به بیشترین حد برسانند.

بینندگان این نمایشگرها حالا می تونن حتی با داشتن عینک هم زیرنویس رو روی تصویر مشاهده کرده و حتی جزییاتی رو ببینن که تا کنون بدون تار یا مبهم شدن تصویر، دیدن اونا ممکن نبوده. با به کار گیری این نمایشگرها دیگه خبری از سرگیجهای عادی در سالنای سینمای سه بعدی نیس.

ورود سینماهای سامسونگ به سراسر جهان

رونمایی از اونیکس در سینماکان ۲۰۱۸ در حالی انجام شد که شرکت سامسونگ هم زمان واسه پیشرفت حضور خود در میان فعالان و مخاطبان بخش سینما در سراسر جهان تلاش می کنه.

این شرکت تا کنون تونسته همکاری با شرکت فناوری تصاویر متحرک (MIT) رو شروع و اولین سالن سینمای اونیکس رو در هالیوود گشایش کنه. این شرکت هم اینکه با شرکت گولدن اسکرین سینما در مالزی وارد همکاری شده که ۳۵ سالن نمایش و ۳۲۸ صفحه نمایش رو در سراسر این کشور پوشش میده. هم اینکه شرکت سینه پلکس، بزرگترین شرکت سینمایی اتریش با ۱۷۱ پرده سینما از دیگر کاربران اونیکس سامسونگ میشه. اولین نمونه های سالن سینمای مجهز به نمایشگرهای اونیکس سامسونگ اواخر امسال در کوآلالامپور و وین گشایش می شن.

شرکت سامسونگ به شکل هم زمان همکاریایی رو هم با شرکتای تولیدکننده محتوا در صنعت سینما شروع کرده تا مطمئن شه که نمایشگرهای اونیکس این شرکت می تونیم بهترین کیفیت تصویر رو پیش چشم مخاطبان بذارن. از جمله این شرکتا میشه به گروه Ymagis اشاره کرد که قراره فیلمایی موافق با استاندارد EclairColor HDR رو واسه این نمایشگرها تولید کنه. نمونه های اولیه تصاویر بهینه سازی شده با این استاندارد در نمایشگاه سینماکان ۲۰۱۸ واسه بازدیدکنندگان رونمایی شد.

Author: edame

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *