نگاهی به فهرست گرانقیمت ترین کالاهای فروخته شده در سایت eBay در سال ۲۰۱۷

حراجی آنلاین eBay معروف ترین وبسایتیه که کاربران می تونن کالاهایی که در اختیار دارن رو در اون به فروش برسانند. همیشه در میان هزاران کالایی که در این سایت به حراج گذاشته می شن تعدادی با قیمتای واقعاً زیاد و عجیب و غریب فروخته می شن.

در حراجای آنلاین eBay معمولا کالاهایی به قیمتای نجومی به فروش می رسن که ارزش الهی خاصی داشته باشن. در سال ۲۰۱۷ هم تماشاگر به فروش رفتن تعدادی از جنسا با گذشته های خاص بودیم که رکوردهای بعضی وقتاً باور نکردنی رو به جای گذاشته ان. در این مطلب فهرستی از گرانقیمت ترین حراجیا در سالی که گذشت رو تقدیم حضوتون می کنیم.

 

۱- پیانوی بزرگ الویس پریسلی به قیمت ۳۷۵۱۹۰ دلار

پیانوی مورد بحث در سال ۱۹۱۲ و به وسیله شرکت «Wm. Knabe & Co» تولید شده و یکی از آلات موسیقی محبوبی بود که خواننده افسانه ای راک ان رول یعنی الویس پریسلی واسه عمارت خود خریداری کرده بود. پس از مرگ این خواننده، پیانوی محبوبش بین چند خریدار دست به دست شد، اما آخرسر شرکت «Graceland» به عنوان مالک فعلی عمارت محل سکونت پریسلی اونو واسه باز گرداندن به محل اولیه خود در اتاق نشیمن بازخرید کرد.

شاید پرداخت رقم ۳۷۵۱۹۰ دلار واسه این وسیله موسیقی زیاد به نظر برسه، اما جالبه بدونین که پیش بینی رقم اولیه فروش اون چیزی بین ۲.۵ تا ۵ میلیون دلار بوده. پس به نظر می رسه خریدار شانس بزرگی رو به دست آورده.

اینم بگیم که بخشی از رقم پرداخت شده واسه خریداری این پیانو به یه بنیاد خیریه واسه جفت و جور لوازم توانبخشی کودکان کم شنوا اهدا می شه.

 

۲- گیتار الکتریک کرت کوبین به قیمت ۷۵۰۰۰ دلار

این گیتار که ساخت شرکت «Hagstrom» است در بین سالای ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۰ میلادی به وسیله کرت کوبین گیتاریست و بنیانگذار گروه موسیقی راک «نیروانا» مورد استفاده قرار می گرفته. در واقع این اولین گیتاری بود که کوبین در اول تشکیل گروه مشهورش ازش استفاده می کرد.

تموم مبلغ ۷۵۰۰۰ دلار به دست اومده از این حراجی به بنیادی خیریه واسه کمک به افراد بی خانمان اختصاص پیدا می کنه.

 

۳- گیتار آکوستیک و متن شعر امضا شده به وسیله رایان آدامز به قیمت ۶۳۲۰۰ دلار

در سالی که گذشت خواننده مشهور رایان آدامز گیتار آکوستیک و برگه شعر اصلی امضا شده آهنگ محبوبش «Gimme Something Good» رو جهت امور خیریه به حراج گذاشت و تونست اونو به رقم قابل توجه ۶۳۲۰۰ دلار به فروش برسونه. ۱۱۱ نفر در این حراجی شرکت کردن و قراره کل مبلغ به دست اومده از اون صرف بنیاد پیشرفت آزادیای اجتماعی شه.

 

۴- نسخه اصلی از شماره هشتم کامیک All-Star به قیمت ۹۳۶۲۲۳ دلار

سه سال قبل مالک شرکت باسابقه «Pristine Comics» تونست نسخه اصلی شماره اول از مجموعه کامیک سنتی و بسیار محبوب All-Star رو در eBay به قیمت عجیب ۳.۲ میلیون دلار به فروش رسونده و رکوردی رو واسه فروش یه جلد کامیک به ثبت برسونه. پس تعجبی نداره که بشنویم گرون ترین نسخه کتاب کامیک به فروش رفته در سال ۲۰۱۷ هم به شماره ای دیگه از همین مجموعه تعلق گرفته.

در سال ۱۹۴۱ و شماره هشتم از مجموعه کامیک All-Star بود که ابر قهرمون زن بسیار مشهور یعنی «واندر وومن» پای به میدون دنیای کامیکا گذاشت. در کنار این کتاب شماره اول از کتاب کامیک «Sensation Comics» و شماره اول از مجموعه Wonder Woman هم عرضه شده بود که در کل ۱.۵ میلیون دلار رو روونه حسابای فروشنده اونا کرد.

 

۵- کارت تصویر Willie Mays به همراه امضای اون به قیمت ۲۳۴۲۰۱ دلار

کارتای تصویر بازیکنان مشهور بیس بال در میان هواداران حرفه ای این رشته از محبوبیت بالایی بهره مند هستن. همین مسئله باعث شد تا تو یه حراجی آنلاین در سایت eBay کارت تصویر بازیکن افسانه ای «Willie Mays» به همراه امضای خود اون به قیمت ۲۳۴۲۰۱ دلار به فروش برسه.

اینم بگیم که کارت مورد اشاره در سال ۱۹۵۲ چاپ شده و پس از امضا، به وسیله یه مجموعه دار تا به امروز در شرایطی بسیار خوب نگهداری شده.

 

۶- نقاشی «Liberty» اثر پیتر مکس به قیمت ۳۸۵۰۰ دلار

گرون ترین تابلوی نقاشی که در سال ۲۰۱۷ در eBay فروخته شد واسه یه هنرمند معاصر آمریکایی با نام پیتر مکسه که بیشتر اونو واسه نقاشیای پرتره اش از رؤسای جمهور آمریکا و تصاویری از رویدادهای ورزشی می شناسن.

تابلوی Liberty که تصویری از چهره مجسمه آزادی رو به نمایش میذاره، به قیمت ۳۸۵۰۰ دلار و به وسیله یه مجموعه دار خریداری شده.

 

۷- یه وعده نهار با وارن بافت به قیمت ۲.۶۸ میلیون دلار

به مانند سال گذشته، رکورد گرانقیمت ترین حراجی سایت eBay به «Warren Buffett's Power Lunch» تعلق گرفت. این رقم زیاد واسه خرید یه کالا پرداخت نشده، بلکه خریدار این فرصت رو پیدا میکنه تا یه وعده نهار رو همراه با میلیاردر مشهور «وارن بافت» در رستورانی باشکوه در نیویورک صرف کنه.

اینم بگیم که سال گذشته این فرصت خاص به قیمت ۳.۴۶ میلیون دلار به فروش رفته بود. بافت این برنامه رو از سال ۲۰۰۳ تا به امروز به اجرا گذاشته و تموم ۲۵ میلیون دلار درآمد حاصل از اونو صرف بنیادهای خیریه کرده.

 

۸- یه دستگاه رولز رویس Wraith کوپه به قیمت ۲۷۴۸۸۸ دلار

خودروهای شرکت رولز رویس همیشه نماد تجمل و خاص بودن هستن و عجیب نیس که نام یکی از اجناس این شرکت رو در میان بزرگترین جنسای به فروش رفته در حراجای آنلاین eBay ببینیم. قیمت اصلی رولز رویس Wraith کوپه مدل ۲۰۱۵ برابر با ۳۵۰ هزار دلاره، اما خودروی به حراج گذاشته شده بیش ۴۶۰۰ کیلومتر رو در جاده ها و خیابونای آریزونای آمریکا طی کرده.

اینم بگیم که این رکورد ۲۷۴۸۸۸ دلاری برابر با نصف رکورد فروش خودروی کارکرده سال قبل این حراجی آنلاینه که به یه دستگاه لامبورگینی ایتالیایی تعلق داشت.

 

۹- رادیوی تزیینی Nocturne به قیمت ۹۵۰۰۱ دلار

رادیوی تزیینی و عجیب و غریب Nocturne محصول سال ۱۹۳۴ه، ولی بازم بدون مشکل کار می کنه. طراحی منحصر به فرد و باحال این محصول دلیل شده تا خریدار اون حاضر شه ۹۵۰۰۱ دلار رو واسه تصرف اون پرداخت کنه. گفته شده مجموعه داران زیادی به دنبال خرید این محصول کم پیدا و سنتی بودن، چون که تنها چند دستگاه محدود از اون در سرتاسر دنیا هست.

 

۱۰- ساعت پلاتینی رولکس به قیمت ۱۸۵۶۵۰ دلار

حلقه ای قشنگتر از الماس دور تا دور صفحه ساعت مدل ۱۸۹۵۶ رولکس رو در بر گرفته و بدنه اونم از جنس فلز پلاتینه. همین ویژگیا دلیل شده تا این ساعت مچی بتونه با رکورد ۱۸۵۶۵۰ دلاری خود گرون ترین ساعت مچی به فروش رفته سال ۲۰۱۷ در سایت eBay باشه.

 

۱۱- کیف زنونه Hermes Birkin از جنس پوست کروکودیل به قیمت ۸۸۰۰۰ دلار

برخلاف بقیه جنسای قدیمی و مستعمل حاضر در این لیست، کف دستی زنونه Hermes Birkin با رنگ سبز زمردی اش محصولی به طور کاملً نو و استفاده نشده. با ۸۸۰۰۰ دلاری که خریدار این کیف پوست کروکودیل پرداخت کرده میشه سه دستگاه خودروی تسلای Model 3 رو خرید.

 

۱۲- گوشواره الماس ۶.۵ قیراطی به قیمت ۱۰۳۰۰۰ دلار

مقام گرانقیمت ترین زیروآلات به فروش رفته در حراجی آنلاین eBay هم به این جفت گوشواره الماس به وزن ۶.۵ قیراط تعلق میگیره.

Author: edame

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *