پایان نامه ارشد با موضوع به هم پیوستگی و سلامت جسمانی

پایان نامه ارشد با موضوع به هم پیوستگی و سلامت جسمانی

2-3-5- درخت موفقیت
وقتی به درختانی که در کوه می رویند توجه می کنیم به قدرت درخت در ایستادگی و مقابله با سرمای تلخ و بادهای بی رحم و آفتاب سوزان در جایی که هیچ درخت دیگری توان رویش را ندارد پی می بریم و این سوال پیش می آید که چه چیزی به این درخت قدرت سازکاری با آن همه سختی را داده است ؟
Widget not in any sidebars

بیشتر ما می دانیم چه چیزی باعث موفقیت آن شده است. مثل یک درخت به ما نیز عناصر لازم و متعددی برای کسب موفقیت داده شده است. حقیقت این است هر چند، اگر اشخاص AQ نزدیک به پایین داشته باشند و بنابراین فقدادن توانایی مقابله و ایستادگی در برابر مشکلات زندگی آنها در ظرفیت های خود از رشد باز می مانند. از طرف دیگر ،در صورت داشتن AQ کافی افراد می توانند مثل درخت در کوه برویند و رشد کنند. یک مدل ترکیبی از درخت و انسان درخت موفقیت است. شکل … که نقش اساسی AQ را روشن می کند. AQ نقش مهمی را در تمام رویداد های زندگی ما بازی می کند مهم نیست که چقدر سخت باشد یا چقدر باد بوزد (استولتز،1997 ص 30).
 برگ ها : عملکرد
برگ درختان را می توان مثال خوبی برای عملکرد افراد در نظر گرفت بازگشت به قسمتی از قابلیت های انسان که بیشتر برای دیگران قابل رویت است. شما می توانید به شکل واضح برونداد انسان ها را قرائت کنید. این چیزی است که بیش از همه مورد ارزیابی یا سنجش قرار می گیرد. در تعیین پیشرفت ، دوستی، گذاشتن قرار ملاقات، پیشنهاد دوستی یا شغل ما دائماً از معیارعملکرد و نتایج برای سنجش و ارزشیابی دیگران استفاده می کنیم. با این وجود برگ ها نمی توانند در هوا برویند ، آنها باید بر شاخه ها برویند. (استولتز،1997 ص 31).
شکل(4-2) درخت موفقیت

یک درخت هر چه در معرض تندبادهای بیشتری بوده باشد محکم تر می شود. (ماریوت)

شاخه ها : استعداد و تمایلات
 
اولین شاخه به چیزی بر می گردد که من اسم آن عامل را چکیده تجربیات نام می گذارم. چکیده تجربیات ، مهارت ها، صلاحیت ها ، ، تجارب ، دانش چیزهایی که شما می دانید و قادر به انجام آن هستید را شرح می دهد … من این به هم پیوستگی دانش و توانایی را برگرفته از استعداد فرد می دانم. اکثر دلارهای آموزشی صرف ساختن استعداد می شوند. با این وجود اگر شما با داوطلبین احراز شغل مصاحبه کنیدو شما بر یک رزومه درخشان مرور کنید. آیا به صورت خودکار او را استخدام خواهید کرد؟ به احتمال زیاد نه.
آن داوطلب می بایست همچنین جیزی را که من را عوامل مصاحبه یا تمایلات و آرزوها می نامم از خود نشان دهد. ، تمایلات شخصی ، انگیزه ها ، اشتیاق، شور، جاه طلبی، حرارت وجودی و گیرایی چشمان از جمله عواملی هستند که ما هنگام استخدام در نظر می گیریم.
شما می توانید تمام استعداد های عالم را داشته باشید، اما بدون تمایلات وآرزوها همه اینها تلف خواهد شد. شما نمی توانیدبدون داشتن آرزوهای بزرگ در هیچ کار سختی به بزرگی برسید. آیا شما کسی را که تمایلات و آرزویی ندارد استخدام می کنید؟ البته که نه.
شما به هردوی اینها یعنی استعداد و تمایلات و آرزوها در کنار یکدیگر برای حصول موفقیت نیاز دارید. با این وجود اینها نیز مانند شاخه ی درختان در فضا نمی رویند و همگی بر تنه استوارهستند. به همین دلیل ما باید بر تنه درخت تمرکز کنیم (استولتز،1997 ص 31).
 تنه درخت: هوش ، سلامتی، و شخصیت 
هوش چیست؟ برای بسیاری از مردم هوش با روش های سنتی مثل IQ ، GPA یا SAT سنجیده می شود. هاوارد گرندر پرفسور روانشناسی در دانشگاه هاروارد یکی از محققانی است که توجه ما را به هوش با نشان دادن اینکه هوش هفت شکل دارد: کلامی حسی ، فضایی، ریاضی – منطقی ، موسیقیایی، بین فردی، درون فردی جلب می نماید.
شما تمام شکل های هوشی را به درجات مختلف دارا هستید. برخی مسلط هستند. اگر شما شبیه اغلب مدرم باشید هوش غالب شما بر شغلی که ممکن است دنبال می کنید اثر بگذارد. کدام کلاس ها را ممکن است انتخاب کنید واز چه نوع فعالیتی لذت می برید. بدون در نظر گرفتن اینکه در کدام جنبه قوی تر یا ضعیف تر هستید بدیهی است که هوش شما بر موفقیت شما اثر می گذارد. در اینجا هوش به مثابه ی تنه برای درخت می باشد.
هیجانات و سلامت جسمانی شما نیز بر توانایی شما در موفقیت اثرگذار می باشد. اگر شما یک بیماری جدی داشته باشید، بیماری به طور قابل ملاحظه ای تمرکز شما را بر کوه کاهش خواهد داد. صعود شما تنها می تواند زمینه ای برای نجات یا مبارزه برای بقا باشد. به عبارت دیگر قدرت جسمانی یا هیجانی شما می تواند تاثیر به سزایی در صعود شما داشته باشد. به همین دلیل سلامتی را می توان به مثابه ی تنه برای درخت تشبیه کرد.
شخصیت توجه و تحسین افراد زیادی را در دیدگاه استفن کوی مولف کتاب ( هفت عادت مردمان موثر ) و … بسیاری از نویسندگان دیگر به خودش جلب کرده است. این نویسندگان تعدادی از قوانین اساسی تمدن بشری را به یاد ما می آورند همان طوری که در عهد عتیق و جدید توسط ارسطو 2400 سال پیش شرح داده شده است. عدالت ، انصاف، صداقت، مدارا، محبت، دلیری، سخاوت ،تمام اینها برای موفقیت و همزیستی صلح آمیز ضروری هستند. ممکن است کسی ادعا کند که اصلا جامعه ی بدون تقوا جامعه نیست. شخصیت به مثابه ی تنه برای درخت می باشد (استولتز،1997 ص 32).
ریشه ی درخت : ژنتیک، تربیت ، باورها و اعتقادات 
تمام عوامل که تا کنون راجع به آن بحث شده است در کسب موفقیت مهم هستند. با این وجود هیچکدام از اینها نمی توانند بدون عامل ریشه رشد کنند. به ژنتیک توجه کنید. اگر سهم الارث شما از خصوصیات ژنتیکی مقصد شما را تعیین نمی کند اما به طور قطع روی آن اثر گذار می باشد. در حقیقت تحقیقات اخیر نشان می دهد ژنتیک ممکن است خیلی بیشتر از آنچه ما فکر می کنیم شالوده ی بسیاری از رفتارهای ما باشد. (استولتز،1997 ص 33).
مشهورترین تحقیقات در زمینه ژنتیک تحقیقاتی است که بر روی دو قلوهای همسان در دانشگاه مینه سوتا انجام شده است. این تحقیقات بر پایه ی مطالعاتی است که بر روی صدها جفت دو قلوهایی که درهنگام تولد از هم جدا شده اند بنا شده است. با وجود اینکه این کودکان در دو محیط کاملاٌ متفاوت پرورش یافته اند، شباهت ها متعجب کننده هستند. در یک مثال یک جفت دوقلوی همسان که جدا از هم بزرگ شده بودند برای اولین بار بعد از 40 سال یکدیگر را پیدا کردند. شباهت های آنها شامل موارد زیر می شد:
نام هر دوی آنها جیم بود، هر دوی آنها اسم سگشان را توی گذاشته بودند، هر دوی آنها کلاس اجرای قانون را گذرانده بودند، هر دو عادات شبیه به هم داشتند، اسم همسر اول هر دو لیندا و همسر دومشان بتی بود، هر دو اسم پسر اولشان را جیمز آلن گذاشته بودند.  شباهت هایی که در دیگر دو قلوها پیدا شد شامل علاقه آنها به غذاهای مشابه، استفاده از یک نوع اشارات ، ادا و اطوارهای شبیه به هم، انتخاب حرفه های شبیه به هم، ازدواج با همسران شبیه به هم ، بعضی همسرانی با اسم های مشابه، تمایل به موسیقی های یکسان، مثل هم لباس پوشیدن، جذب شدن به سمت عادات مشخص، استفاده از ادکلن های مشابه، یکسان به نظر رسیدن. این تحقیقات نشان می دهد بسیاری از چیزهایی را که ما تصور می کنیم انتخاب های ما هستند تاثیر گرفته از ژنتیک ما می باشند. اخیراً تحقیقات بیشتری نشان داده که عامل وراثت در خلقیات و مقدار اضطراب ما دخالت دارند (استولتز،1997 ص 33). 

این مطلب را هم بخوانید :
مقاله درمورد فراوانی جنسیت کارکنان و ارزیابی عملکرد سازمان

مدیر سایت