پایان نامه ارشد نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به منظور ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز

پایان نامه ارشد نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به منظور ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به مقصود ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز

تکه ای از متن پایان نامه :

روش های ارتقای نیروی کار می توان روش های متفاوتی با در نظر داشتن نیازهای افراد در نظر گرفت(جاکوب[1]،۲۰۰۳،ص۵۷)

کولتن(۲۰۰۳)به مطالعه یک مدل جامع نیازسنجی در دانشگاه ایالتی سات وست تکزاس در آمریکا پرداخته می باشد وی در تدوین مدل نیازسنجی آموزشی از روش مصاحبه و پرسشنامه بهره گیری نموده می باشد یافته های پژوهش وی نشان می دهد که هدفهای عمده نیازسنجی مورد تایید تحقیقات گذشته قرار گرفته می باشد و همچنین پاسخ دهندگان به این مدل نیازسنجی ،مولفه های مدل را مورد تایید قرار داده اند و اشاره داشته که این مولفه ها به طور جامع و کامل مولفه های آموزشی عمده آنان را شناسائی کرده و با در نظر گرفتن این نیازها در سیستم آموزشی به بهبود عملکر آنان منجر می گردد.(کلتل[2]،۲۰۰۳،ص۸۸)

– موناپا(۱۹۸۹) به نقل از ستها روش های تعیین نیاز آموزشی را ارائه نموده می باشد. در این پژوهش وی پنج روش برای تعیین نیازهای آموزشی ارائه داده می باشد.

۱- نظرخواهی از مدیران کل

۲- ارزیابی عملکرد

۳- برنامه های بخش و واحدهای سازمانی.

۴- نظرخواهی از مدیران آموزشی.

۵- تجزیه و تحلیل شغل.

– گودفری(۲۰۰۶)در تحقیقی که در مورد اساتید مشاور انگلستان انجام داد.بعد از برگزاری یک دوره آموزشی سه روزه در زمینه تدریس و نظرخواهی از شرکت کنندگان،اساتید شرکت کننده اظهار داشتند که گذراندن این دوره آموزشی موجب ارتقای آنان در مهارتهای تدریس،مانند تدریس در سطح متناسب با توانائی فراگیران،دادن بازخورد به فراگیران ،ارزیابی سرعت فراگیران،و اثربخشی تدریس خود استاد شده می باشد.

این مطلب را هم بخوانید :  دانلود پایان نامه ارشد رشته روانشناسی و تربیتی با موضوع نقش واسطه‌ای عزت نفس سازمانی در رابطه بین عدالت سازمانی با سازگاری شغلی

جمع بندی وارائه چارچوب نظری پژوهش

در بحث مبانی نظری پژوهش در دو قسمت به مطالعه پرداخته شده می باشد که قسمت اول آن و به عبارتی مهمترین قسمت مبنی نظری به مطالعه در خصوص آموزش و اصول و فرایند و الگوها و …  نیازسنجی آموزشی پرداخته گردید .

 

[1] Jacob

[2] Coltel

نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به مقصود ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه