پایان نامه کارشناسی ارشد درباره نقش واسطه‌ای عزت نفس سازمانی در رابطه بین عدالت سازمانی با سازگاری شغلی

Arrow shaped door with bright light symbolizing improvement or success

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه‌ای عزت نفس سازمانی در ارتباط بین عدالت سازمانی با سازگاری شغلی

تکه ای از متن پایان نامه :

این فرض بودکه اگر به عزت نفس شخصی بهنجار لطمه وار اید و در نتیجه احساس بی ارزشی کند احتمال بیشتری می رودکه  مثلا در ورق بازی تقلب کند یا هر کار دیگری را انجام دهد که متناسب آن می باشد که دید نازلی نسبت به خوددارد مردم در نتیجه این احساس که افرادی زبون هستندمرتکب اعمال پست می شوند ( ارونسون ، 1387 ، ص 253 ) .

آگاهی والدین و معلمان از پیامدهای رفتارهایی که عزت نفس کودکان و دانش آموزان را تحت تاثیر قرار می دهد بسیار ارزشمند می باشد به ویژه اگر حقیقت داشته باشد که عزت نفس اندک یکی از علل مهم رفتار بیرحمانه و مجرمانه می باشد در این صورت ممکن می باشد کوشش کنیم تا هر اقدامی که می توانیم انجام دهیم تا افراد را در یادگیری تکریم و علاقه به خود یاری کنیم ( ارونسون ، 1387 ، ص 254 ) .

یک مرد دارای عزت نفس بالا ، ایمن تر می باشد و کمتر می توان به آسانی او را مورد تهدید قرار داد  . عوامل زیادی هستند که می توانند غزت نفس شخص را تحت تاثیر قرار دهد و در نتیجه می توانند تاثیر مهمی بر گزینشی بودن فرد در تعاملات بین فردی بگذارند . یکی از این عوامل ، جاذبه بدنی می باشد . به طوری که مردم کوپر اسمیت4 عامل اساسی در رشد عزت نفس را توصیف کرده می باشد :

1-میزان تکریم وپذیرش افراد مهم درزندگی فرد برای وی قائل می شوند.

2-تاریخچه موفقیت های فردی وموقعیتی که وی درجامعه دارد.

3-روش تفسیر وتغییرتجارب فردی دررابطه باارزشها وآرزوهای فرد

4-سبک به روشی که فرد به این ارزشیابی پاسخ می دهد (محمودلو، 1384) .


تأثیر واسطه‌ای عزت نفس سازمانی در ارتباط بین عدالت سازمانی با سازگاری شغلی در کارکنان کمیته امداد امام خمینی استان فارس

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه