پای درد دل وبمستران : لینک‌ها مهم و موثر اما دوست نداشتنی (بخش دوم)

Circle Arrows isolated on white background. 3D render

گوگل همیشه نسبت به و روش دریافت لینک های خارجی حساس بوده. سیاست های سفت و سختی پشت این راه و روش گوگل هست اما فعلا خوب یا بد گوگل به سختی متوجه خرید لینک یا رد و بدل کردن اون ها می شه. در دنیا رقابتی امروز لینک ها مهم تر و موثر تر هستن. شاید اگه ترس هایی که نسبت به لینک ها در خود راه داده ایم برطرف شن روزی دید مثبتی نسبت به این بحث داشته باشیم و قبول کنیم لینک ها دوست داشتنی هستن.
هر چند که ارتش گوگل با تموم قوا در اختیار سئو معنایی قرار گرفته اما نباید از یاد ببرم که لینک ها ریشه سئو هستن و هر تغییری هم که ایجاد شه لینک لینکه!
با خوندن این مطلب هر ترسی که از لینک گذاری، تغییرات قوانین یا خرید لینک دارین برطرف می شه.

ترس وبمستران از لینک ها

ترس از لینک های طبیعی!
ممکنه بعضی لینکی از بزرگ ترین سایت ایران با رنک قابل قبولی در گوگل دریافت کنن؛ اما همین لینک گرفتن کافیه تا بزرگ ترین دلهره در وجود اون ها ایجاد شه که نکنه این لینک به سایت و موقعیت فعلی اون آسیب بزنه.
این ترس رو واسه همیشه کنار بذارین؛ چون جای هیچ نگرانی واسه لینک هایی که به صورت طبیعی دریافت می شه وجود نداره مگه این که در مدت زمان زیادی کوتاه یه عالمه از لینک های اسپم و نامشخص دریافت کنین.
ترس از لینک دادن به سایت های دیگه
قرار دادن یه لینک معتبر در میان محتوایی که درج می کنین یکی از اصول پسندیده در سئو هستش. شاید تصور کنین گوگل واسه این رفتار شما رو تنبیه کنه اما این که بتونین در بین یه مطلب یه سورس یا منبع به درد بخور رو به خواننده معرفی کنین امتیاز مثبت داره.
ترس از لینک های خارجی بدون nofollow
در لینک گذاری درست باید به دو نکته زیر به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین:
اضافه کردن rel=”nofollow” به تگ <a>
ریدایرکت کردن پیج هایی که به واسطه فایل robots.txt بلاک شده ان به صفحات دیگه
بیشتر وبمستران امروزه لینک ها رو با افزونه یا به صورت دستی nofollow می کنن و این خوبه؛ اما مشکل از اون جایی شروع می شه که لینک هایی که احتیاجی به nofollow ندارن nofollow می شن. مطمئن باشین واسه قرار دادن لینک سایت شما در سایت های معروف دیگه حتما اون رو nofollow می کنن؛ پس اگه در حال لینک دادن به سایت های دیگه هستین دیگه احتیاجی نیس اون رو nofollow کنین.
هر ترسی که از گوگل و قوانینش رو دارین کنار بذارین. شاید نبود پیشرفت سایت شما به دلیل همین حساسیت و ترس های بی مورد باشه. در این باره بهتره از متخصص خود مشاوره بخواین.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست