پای درد دل وبمستران : لینک‌ها مهم و موثر اما دوست نداشتنی

Businessmen lift their arrow,teamwork

در زندگی چیز های ترسناک و ترس آور زیادی هست. ترس از تاریکی، ترس از ارتفاع، ترس از مرگ(!). اما هیچی واسه وبمستری بی تجربه یا حتی باسابقه ترسناک تر از لینک و قضیه لینک سازی مشهور نیس. طبق تجربه ای که به دست آورده ایم با ورود به سال جدید معمولا ترس و دلهره زیادی واسه مدیران سایت ایجاد می شه که دلیل اصلی اون نگرانی واسه تغییر اصول لینک گذاریه. از اون جایی که ساخت لینک یا از مهم ترین راه های پیوند یه سایت با محیط خارجیه و می تونه با لینک بازدید به دست بیاره پس طبیعیه که تغییرات همیشگی الگوریتم های گوگل کمی وبمستران رو نگران کنه.
اوایل که هنوز نقش به این شکل پر رنگ نشده بود همه لینک های رایگان رو دوست داشتن؛ اما همین که دایرکتوری های بی کیفیت و لینک های اسپم زیاد شدن همه فهمیدن که در بعضی از مواقع لینک نداشتن خودش بهترین می تونه باشه!
ترسی که به جون مدیران سایت ها افتاده بود هنوزم هست و انگار همه نخواد داشت. از این رو پای پای درد دل ویمستران نشستیم و عزممونو جزم کردیم مطلب امروز رو به تحلیل همین مطلب لینک ها مهم و موثر اما دوست نداشتنی اختصاص بدیم.

بررسی شکل های جور واجور و اقسام لینک ها در سایت

اولین بار ترسی که از لینک گذاری به وجود اومد با nofollow کردن لینک ها کمی کم شد. جستجو و بررسی لینک ها در سایت های جور واجور شروع و حتی درخواست حذف لینک از سایت های اسپم و هرز داده شد. بهتره اصلا این دوره وحشتناک رو از یاد ببرم که هر کسی فتوا خودشو صادر می کرد و پیروی از هیچ کدوم از اون اصول صد در صد تضمینی و درست نبود!
بعضی از ترس هایی که در ساخت لینک واسه وبمستران هست عبارتند از:
ترس از دنبال کردن لینک ها به صورت فعال
این که در سایت های جور واجور به شما لینک داده شه یکی از ترس هاییه که این روز ها گسترده شده. بیشتر افراد ادعا می کنن که با می تونن سایت رو بالا ببرن. اما باید قبول کرد که لینک گرفتن از دور و بر و سایت هایی که شناخته شده هستن با لینکی که خودتون در مطالب قرار می بدید، حال هر چی قدر که می خواهد جذاب باشه فرق داره. پس تو یه سایت موفق همیشه بودجه ای واسه لینک گرفتن از بقیه سایت ها در نظر گرفته شده.
فکر می کنین گوگل تشخیص می دهد فرق لینکی رو که شما در صفحه فیس بوک خود قرار داده اید و از راه اون کاربر وارد سایت شده با لینکی که از راه فرستاده شده باشه؟
نه! دنبال کردن لینک ها و بهره وری از سایت های پربازدید تر ترس نداره!

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست