چند نکته در باب سئو موبایل

Arrow Sign up on background

در سئو موبایل صفحه اصلی سایت گوشی موبایل، مهم ترین نقش رو در اتصال کاربران به مطالبی اجرا می کنه که به دنبال اونا هستن. پس، وب سایتای گوشی موبایل، تضمین می کنن که مهم ترین لینکا در صفحه اصلی، نشون داده می شن، طوری که به اندازه کافی، قابل مشاهده باشن.
رتبه بندی یه سایت، بیشتر به اندازه کاربرپسند بودن اون بستگی داره. می تونین دستورالعملای داده شده در زیر رو واسه طراحی سایت بزرگ دوستدار گوشی موبایل، دنبال کنین.

بهینه سازی سایت شما واسه موبایل

اگه تا الان سایت خود رو واسه موتورهای جستجوگر، کرده باشین، بهینه سازی اون واسه دستگاه های گوشی موبایل، نباید خیلی سخت باشه. اول، اجازه بدید چیزی که در طول معرفی گوشی موبایل اتفاق میفته رو بشناسیم. مراحل رو میشه به سه دسته گسترده، گروه بندی کنیم :
۱ – انتخاب پیکربندی موبایل
۲ – اطلاع دادن به موتورهای جستجوگر
۳ – جلوگیری از اشتباهات عادی

انتخاب پیکربندی موبایل

سه پیکربندی جور واجور واسه گوشی موبایل هست که می تونین از بین موارد زیر، انتخاب کنین –
۱ – طراحی سایت ریسپانسیو
۲ – خدمات داینامیک
۳ – URL های جداگونه
هر کدوم از اینا، امتیازات و مشکلات خود رو دارن. گوگل، طراحی ریسپانسیو رو پیشنهاد میده، با این حال، از تموم سه حالت بالا، پشتیبانی می کنه. جدول زیر نشون می ده که پیکربندی موبایل، چیجوری روی مرورگرها و کد اچ تی ام ال شما اثر میذاره.

در کل یه سایتی که نسخه موافق با موبایل داره، در موبایل بزرگتر بوده و راحتتر میگن، ناوبری مناسبی داره، به طور زیبایی آیکونها قابل لمس هستن و سرعت دانلود خوبی داره.
یادتون باشه که موافق بودن نسخه موبایل در اهمیت زیادی داره که گوگل در رتبه دهی ازش استفاده می کنه. یعنی گوگل عاشق سایت هاییه که به اصطلاح mobile friendly هستن. الگوریتمای آینده گوگل هم این عامل رو بیشتر در نظر می گیرن.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست