چه کمپانی هایی بیشترین پتنت را در سال ۲۰۱۴ ثبت کرده اند؟

Business process and workflow automation with flowchart, businessman in background

تعداد پتنتایی که یه شرکت به ثبت میرسونه، نشون دهنده اندازه خلاقیت و محافظه کار بودن مدیران اشه.

بعضی شرکتا نسبت به این مسئله بسیار حساس هستن و یه سریای دیگه علاقه ای به ساخت ماشین جنگی با پتنتای شون ندارن. مثلا، سال گذشته ایلان ماسک اعلام کرد که تموم پتنتای تسلا رو به رایگان در اختیار همه قرار میده.

با به کار گیری آمار ارائه شده به وسیله IFI، می خوایم نگاهی داشته باشیم بر کمپانیای تکنولوژی که بیشترین پتنت رو در سال ۲۰۱۴ ثبت کردن.

با سایت ما همراه باشین.

no-21-toyota-1502-patents-just-recently-toyota-gave-away-5600-of-its-hydrogen-fuel-cell-patents-similar-to-what-tesla-did-included-in-the-patents-given-away-for-free-were-patents-for-the-2016-toyota-mirai-the-companys-first-

شماره ۲۱: تویوتا با ۱۵۰۲ پتنت ثبت شده. تازگیا، تویوتا ۵۶۰۰ طرح مربوط به ماشین اش رو به بیرون منتشر کرد، درست همونجوری که تسلا این کار رو انجام داد.

شماره ۲۰: Samsung Display با ۱۵۱۱ پتنت ثبت شده. و این رقم با نزدیک شدن به زمان عرضه گلکسی اس ۶ بیشتر و بیشتر می شه.

شماره ۱۹: Foxconn با ۱۵۳۷ پتنت ثبت شده. این شرکت که بیشتر به خاطر ساخت آیفونای اپل و پلی استیشنای سونی می شناسنش در حال به ثبت رسوندن پتنتایی مربوط به انرژی خورشیدیه.

شماره ۱۸: اریکسون با ۱۵۳۷ پتنت ثبت شده. این شرکت همه با هم بیشتر از ۳۵ هزار پتنت ثبت کرده.

شماره ۱۷: اچ پی با ۱۴۷۴ پتنت ثبت شده. پتنت مربوط به اندازه به اشتراک گذاشته شدن در شبکه های اجتماعی بسیار جالبه. این پتنت پیش بینی می کنه که چه چیزایی بیشتر از همه در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شن.

شماره ۱۶: اینتل با ۱۵۷۸ پتنت ثبت شده. باحال ترین پتنت امسال اینتل مربوط به ماشینه. فرض کنین تموم اعضای یه خونواده بدون داشتن کلید ماشین بتونن از وسیله نقلیه استفاده کنن.

شماره ۱۵: Ricoh با ۱۶۳۴ پتنت ثبت شده. در کل، Ricoh حدودا ۲۲ هزار پتنت واسه ژاپن و ۱۸ هزار پتنت در خارج از ژاپن ثبت کرده.

شماره ۱۴: Seiko با ۱۶۶۲ پتنت ثبت شده. شاید این عینک باحال رو بشناسین.

شماره ۱۳: فوجیتسو با ۱۸۲۰ پتنت ثبت شده. فوجیتسو هر روز پتنت ثبت می کنه و نسبت به سال گذشته هم تقریبا جایگاه اش ثابت مونده. در سال ۲۰۱۳، این شرکت در رتبه دوازدهم قرار داشت.

شماره ۱۲: جنرال الکترونیکز با ۱۸۵۰ پتنت ثبت شده. اونا میخوان امسال یه ساختمون بزرگ رو با پرینت ۳ بعدی بسازن.

شماره ۱۱: اپل با ۲۰۰۳ پتنت ثبت شده. شاید اپل حالا به فکر خلاقیت نباشه و به جنبه های دیگه فکر کنه اما چیزای جالبی میشه در میون این ۲۰۰۳ پتنت پیدا کرد.

شماره ۱۰: پاناسونیک با ۲۰۸۵ پتنت ثبت شده. سال گذشته این رقم واسه پاناسونیک ۲۶۰۱ بود که کاهشی قابل توجه رو میشه بین دو عدد دید.

شماره ۹: ال جی با ۲۱۲۲ پتنت ثبت شده. این شرکت سال گذشته با گوگل قراردادی به ثبت رساند که به هر دوکمپانی اجازه میده تا ۱۰ سال آینده از پتنتای همدیگه استفاده کنن.

شماره ۸: گوگل با ۲۵۶۶ پتنت ثبت شده. همون گوگلی که بالاتر در موردش گفتیم. انگار با LG فرق زیادی در تعداد پتنتای ثبت شده ندارن. این اولین باریه که گوگل در بین ۱۰ شرکت اول دیده می شه.

شماره ۷: کوالکام با ۲۵۹۰ پتنت ثبت شده. ۲۳ درصد پیشرفت نسبت به سال گذشته. حیرت انگیزه.

شماره ۶: توشیبا با ۲۶۰۸ پتنت ثبت شده. توشیبا پتنتای متفاوتی ثبت کرده. از هر جهت که دنبال پتنت باشین، توشیبا دست کم یکی واسه شما داره.

شماره ۵: مایکروسافت با ۲۸۲۹ پتنت ثبت شده. و با حضور نادلا این رقم هر روز در حال زیاد شدنه.

شماره ۴: سونی با ۳۲۲۴ پتنت ثبت شده. سونی در حال پیشرفت تلویزیونایی بر مبنای تکنولوژی ابریه و استریم بازیا از کنسول به گوشی موبایل هم مبحث دیگه ایه که این روزا شنیده می شه.

شماره ۳: Canon با ۴۰۵۵ پتنت ثبت شده. Canon بیشتر از ۲۰ ساله که در ۵ رتبه اول لیست فوق قرار داره.

شماره ۲: سامسونگ الکترونیکز با ۴۹۵۲ پتنت ثبت شده. جنگ پتنتی اپل و سامسونگ رو به یاد دارین که از سال ۲۰۱۱ شروع شد و هنوزم اثراتی از اون دیده می شه؟ سامسونگ واقعا هیولایی در ثبت پتنت هستش.

شماره ۱: IBM با ۷۵۳۴ پتنت ثبت شده. واسه ۲۲ سال پشت سر هم، IBM در رتبه اول این لیست قرار گرفته و اولین شرکتیه که در طول یه سال تونسته بیشتر از ۷ هزار پتنت رو به ثبت رساند.