گوگل یک آپدیت جستجوی مرکزی دیگری را تایید کرد

Arrows into the bright future, blue sky

پاندا نه: گوگل یه بروزرسانی جستجوی مرکزی دیگری رو تایید کرد

بروزرسانی دیروز گوگل یه تغییری در رتبه دهی مرکزی بود که کل سال رو واسه اون وقت گذاشته بود. این به روزرسانی مربوط به الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن و یا HTTPS نبود.
بری اسکوارتز میگه: من روز گذشته درباره آپدیتهای احتمالی گوگل نقدهایی داشتم. گوگل به ما به طور قطعی گفت که این آپدیت به الگوریتم جستجوی مرکزی مربوطه و هیچ ربطی به الگوریتم پاندا که ما تازگیا منتظر آپدیتش بودیم نداره. هم اینکه گوگل به ما اعلام کرد که در آینده منتظر آپدیتهای الگوریتم جستجوی مرکزی باشیم چون اونا به بهتر کردن کیفیت جستجو همیشه ادامه خواند داد.
گوگل واسه ما این بیانیه رو ارسال کرده:
این بروزرسانی مربوط به پاندا نیس. همونطور که میدونید ما همیشه الگوریتمهای جستجو رو پیشرفت می دیم و وب در حال رشده. ما می خوایم همه کاربرده های الگوریتمها رو پیشرفت بدیم.
این بیانیه ما رو به یاد بیانیه دیگری از گوگل به نام به روزرسانی کیفیت گوگل میندازه و بر اسا اون، جای تعجب نداره که از اول ماه می انجمن سئو تماشاگر تغییراتی در الگوریتم جستجوی مرکزی باشن. قسمت باحال این جریان اینه که خیلی از وسایل ردیابی مانند Mozcast به دلیل اتفاقاتی که در یافته های جستجوی گوگل افتاده بود، پیشرفت زیادی رو نشون داد. در اول دکتر پیت میرز فکر می کرد که شاید الگوریتم HTTPS رو به روزرسانی کرده باشن و وزن اون رو زیاد کرده باشن اما گری ایلیز از گوگل در توییتر خود نوشت:
“دلیل این تغییرات نمی تونه این مورد باشه. من به خاطر تغییرات یهویی در خیلی از وسیله ها طی این هفته، به شماره یه گوگل یعنی ویکی پدیا مشکوک شده ام. شاید ویکی پدیا تموم URL هاش رو به HTTPS تغییر داده که در آخر جستجوی شماره یه تا پنج گوگل رو عوض کرد و باعث تغییرات یهویی در وسیله ها شده.”
پس از اونجایی که ما میدونیم این تغییرات نه به خاطر پاندا، نه پنگوئن و نه HTTPS بوده. این به روزرسانی مربوط به بروزرسانی جستجوی مرکزی گوگل بوده که هنوز از جزییات اون بی خبر هستیم. در هجدهم ماه ژوئن گری ایلیز در توییتر این مطلب رو خطاب به دکتر پیت گفت : “هرچند دکتر پیت نمی تونه در مورد این قضیه توضیح بیشتری بده، ما صدها تغییر هر ساله ایجاد می کنیم و شما از بقیه اون باخبر هستین.”

تاریخ خبر : ۵-۴-۹۴

منبع : Searchengineland

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست