غذاهایی که انعطاف‌پذیری فکری را از بین می‌برند

confused

تحقیقات جدید نشون می دهد رژیم غذایی پُرقند و پُرچرب، موجب آسیب جدی به انعطاف پذیری ادراکی می شه. انعطاف پذیری ادراکی، توانایی وفق دادن و سازگاری با شرایط متغیره. آزمایشاتی که روی موش ها انجام شد نشون داد رژیم غذایی پرقند، بیشترین آسیب رو در برداشت و موجب آسیب به حافظه کوتاه مدت و دراز مدت شده بود. این تحقیق در ادامه مطالعاتی انجام شد که اثرات عجیب تغذیه روی کارکرد ذهنی رو نشون داده بود. پرفسور کتی مگ نوسون سرپرست تحقیقات می گوید:

آسیب انعطاف پذیری ادراکی که در این تحقیق مشاهده شد، به اندازه قابل توجه ای شدید بود. تصور کنین همیشه از یه راه آشنا و مشخص به سمت خونه رانندگی می کنین و به این راه عادت کرده اید، یه روز این راه بسته می شه و یهو چاره ای ندارین راه جدیدی به سمت خونه پیدا کنین. اگه انعطاف پذیری ادراکی شما پایین باشه، موافق شدن با اینجور تغییراتی خیلی سخت هستش. هنوز مشخص نیس که دلیل این آثار داغون کننده چیه، اما تا حدود زیادی مشخصه که باکتری روده ما یا میکروبیوتا، می تونه با مغز ما رابطه برقرار کنه. باکتری می تونه ترکیباتی رو آزاد کنه که به عنوان فرارسان عصبی عمل کرده و اعصاب حسی یا سیستم ایمنی رو تحریک کرده و طیف گسترده ای از عملکردهای بیولوژیکی رو تحت تاثیر بذاره.

ما مطمئن نیستیم که چه پیام هایی فرستاده می شه، اما درحال بررسی این عکس العمل‎ ها واین اثرات هستیم .

این تحقیقات روی موش های آزمایشگاهی انجام شد. به اونا یا رژیم غذایی نرمال یا یه رژیم غذایی پرقند و یا رژیم غذایی پرچرب داده شد. بعد از چهارهفته، کارکرد ذهنی وبدنی موش هایی که رژیم پرچرب یا پرقند داشتن، شروع به تغییرو تغییر کرد. پرفسور مگ نوسون می گوید : ” ما از سالها پیش هم می دونستیم که چربی و قند زیاد واسه سلامتی خوب نیس. این تحقیق نشون داد چربی و قند، سیستم باکتریایی سالم رو تغییر می دهد و این یکی از دلایل مضر بودن این مواد غذایی واسه شماس.

غذا به تنهایی نمی تونه روی مغز اثر بزاره بلکه فعل و انفعالات میان غذا و تغییرات میکروبیه که مغز رو تحت تاثیر قرار می دهد.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

Author: مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *