گوگل به طور جدی اسپم هک شده را مورد هدف قرار داده است

Businessman is standing in front of blackboard with drawn arrows

گوگل: تغییرات جدید الگوریتم به طور جدی اسپم هک شده رو مورد هدف قرار داده و امکان داره بر پنج درصد از جستارها تاثیر بزاره. شرکت گوگل میگه جستجوکنندگان احتمال داره در بعضی از جستجوها صفحات نتایجی ببینن که کمتر از ده نتیجه داره. گوگل در حال انتشار یه سری تغییرات الگوریتمیه که به طور کامل جدی غیاب اسپمهای هک شده رو در یافته های جستجو بررسی می کنه.
نینگ سونگ، مهندسی که پست امروز بلاگ گوگل رو نوشته؛ میگه گوگل در حال ایجاد تغییر در الگوریتمهایشه تا سایتهای هک شده در یافته های جستجو رو حذف کنه: ما به طور کامل جدی سایتهای اسپم هک شده رو مورد هدف قرار دادیم تا از کاربران و وب مسترها مواظبت کنیم. تغییرات الگوریتم کم کم حدود پنج درصد از جستارها رو تحت تاثیر قرار میده که به زبون اونا هم بستگی داره. وقتی که الگوریتمهای جدید رو منتشر کنیم، شاید کاربران در بعضی از جستارهای خاص تغییری حس خواهند کردن که تنها مربوط ترین یافته های جستجو نمایان می شن و تعداد یافته های کمتر هستش.
این به دلیل حذف شدن تعداد خیلی از اسپمهای هک شده و تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیست این بررسی بیشتر و جدی تر هم می شه. ما در حال ادامه تنظیم سیستمهایمان هستیم و محتواهای بد رو که مانند علف هرز هستن، از ریشه در میاریم تا یافته های قانونی و اصیل رو حفظ کنیم. سایتهای هک شده همیشه واسه وب و گوگل دلیل مشکل می شدن. امسال، شرکت امنیت IT سفوس اعلام کرد که هزاران هزار اسناد پی دی اف با رنک بالا در سایتای هک شده به گوگل گزارش کرده. در سال ۲۰۱۳، گوگل رو ساخت که سایتهای هک شده دومین عامل ایجاد اسپم manual actions هستن. تقریبا در همون زمان، گوگل help center یا مرکز کمکی واسه سایتهای هک شده درست کرد که تا امروز هم آنلاینه. گوگل وب مسترها، صاحبان سایت و رو تشویق می کنه تا سوالات یا نظرات خود رو در انجمنهای کمک وب مستر Webmaster Help Forums مطرح کنن. گری ایلیز از طرف گوگل تایید کرد که این تغییر الگوریتمی فقط بر جستارهای اسپمی تاثیر می ذاره نه جستارهای اصل و معمولی دیگه.

منبع : Searchengineland

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست